Sel kuul

 

Hoiame üksteist

Hoiame üksteist – Eesti on meie kõigi nägu

Eesti on maailmasuurune. Meie iseolemist tähistav sinimustvalge ühendab nii meid, kes me praegu Eestis elame, kui ka meid, kes me maailma eri paigus elades Eestit kodumaaks peame. Arvudes on meid üle 1,5 miljoni: Eestis elab 1 374 687 ja üle ilma veel vähemalt 190 000 Eesti juurtega inimest. 

Igaüks meist loob Eestile näo. Elame maailma kaunimal maal sünnist saati või kolisime siia mõne aasta eest, eluarmastus on eestlane või viivad tema juured üle ookeani, räägime kodus eesti keeles või õppisime sellele lisaks mõnda murrakut, kanname uhkusega eesti kultuuri rahvatantsu keerutades või saime tantsusammud selgeks siirast uudishimust – Eesti on meie kõigi nägu.

Meie Eesti kestab seni, kuni üksteist hoiame – märkame igaühte ja kõiki, väärtustame erinevusi ja sarnasusi, keskendume ühisele ja koostööle. Siin on mõned soovitused, mida selleks teha.   

> Räägi oma Eestist 

Kirjuta meile, jaga sõpradega või aruta meeskonnas, mis sind Eestiga ühendab. Indu saad lugudest, mida meile on rääkinud üle ilma elavad eestlased avasta ja Eestis elavad erinevate kultuuride esindajad uudista 

> Hoia sinimustvalget kõrgel

Tänavu 4. juunil saab Eesti lipp 140-aastaseks. Kutsume tähistama seda üheskoos sõltumata sellest, kas elame Eestis või kaugemal, räägime kodus eesti või muus keeles, oleme pärit mõnest eesti või teise rahvuse kogukonnast tee kaasa. Nii näitame, et Eesti lipp ühendab kõiki, kellele Eesti on kallis.

> Märka Eestit maailmas

Leia oma kodukandist pärit inimesi, kes on Eestit maailmas pildile toonud. Näiteks Mulgi talust pärit Aino Tamm viis eesti rahvalaulu Euroopa metropolidesse uuri

Gavriil Frolov, kes on pärit Peipsi äärest, on rajanud Eesti ainsa ikoonikoolkonna. Frolov on kõigi aegade tuntuim Eestis elanud ikoonimaalija. Loe lugu.  

Eestis on sündinud juudi päritolu Ameerika Ühendriikide arhitekt Loius Kahn. Kahni peetakse 20. sajandi üheks olulisemaks arhitektiks. Vaata videot

> Rikasta juunit elamustega

Nagu igal teisel kuul, on ka juunis mitmeid tähtpäevi, millega saad rikastada enda, pere, meeskonna või kogukonna toimetamisi: tähista Palju elamusi pakuvad ka sündmused, mis ühel või teisel viisil avavad Eesti kogukondade ja rahvaste kultuure: osale

Hoidke oma kultuuririkaste tegemistega meid kursis! Kirjutage [email protected]. Teretulnud on tagasiside, mida meie soovitusel ette võtsite. Oodatud on ka teie enda näited, mis ühe või teise soovitusega kokku sobivad.

Tagasi kultuuririkkuse aasta veebilehele