Videonõuanded keeleõppevõimalustest

Integratsiooni Sihtasutus on loonud oma partnerite toel kogumi praktilistest nõuannetest, kuidas eesti keelt õppida.

Keele kasutuspõhine omandamine, keelevead ja keeleoskustasemed. Mare Kitsnik tutvustab keelte õppimise loogikat ja selgitab, miks on teise ehk võõrkeele õppimine teistmoodi, kui emakeele õppimine.

 

Keeleõppija Sõnaveeb. Eesti Keele Instituut tutvustab portaali „Keeleõppija Sõnaveeb“, mis on mõeldud just algajale keeleõppijale. Portaali on koondatud sagedasemad igapäevasuhtluses vajaminevad sõnad.

 

Juhend iseseisvaks keeleõppeks. Videos tutvustatakse juhendi kasulikkust keeleõppijale: praktilised näpunäited õppe kavandamiseks, motivatsiooni hoidmiseks ja tõhusamaks õppimisvõimaluste kasutamiseks.

 

Arvutiga õppimine, kuidas õppida. Veebikursuste autorid Leelo Kingisepp ja Marju Ilves selgitavad, kuidas veebikursustega iseseisvalt eesti keelt õppida ning jagavad juhiseid, et oleks tõhus ja motiveeriv.

 

Mängustatud keeleõpe – aktiivne, rõõmus, tõhus! Mare Kitsnik tutvustab, kuidas läbi mängustatud keeleõppe saavutada tõhus keele omandamine.

 

Lauamängud keeleõppes. Videos õpetatakse eesti keelt omandama lauamängude kaudu. See on lihtne ja lõbus ning igaühele kättesaadav.

 

Eesti keele e-kursus „Keeleklikk“. Veebikursus, mis on mõeldud algajatele A2 tasemele jõudmiseks. Veebikursus on abiks nii iseseisvalt õppijatele kui täiendavaks abimeheks kursusele

 

Eesti keele e-kursus „Keeletee". Veebikursus B1 tasemele. Veebikursus on abiks nii iseseisvalt õppijatele kui täiendavaks abimeheks kursusele

 

Kursus vajab tuge: e-õppevahenditega õppimine. Keeltekool Tarkuse näitel tutvustatakse võtteid, mis soodustavad keelekursusel omandatu praktiseerimist ja tõhusavad sõnavara õppimist.

 

Käänuk. Keelemäng „Käänuk“ on keeleteadlaste loodud digimäng, mis aitab kesktasemel keeleõppijal keerulisemaid kohti õppida. Koomiksil põhinev mäng teeb keeleõppe lõbusaks nii noortel kui täiskasvanutel.

 

Käepärased vahendid ja igapäevased kasulikud võtted keeleõppes. Keelt on võimalik õppida igal hetkel, nii kodus, tööl, poes kui linnas. Praktiseerides iga päev, saab keel kiiremini selgeks.

 

Vanalinna keeleõppemängud. Meie ümber on võib-olla mitmeid keeleõppe mängude äppe. Neid tasub avastada nii üksi kui koos seltskonnaga, õppida keelt ja avastada kultuuri.

 

Rahvusraamatukogu keeleõppe rajakaardid. Veel üks huvitav võimalus tasemepõhiseks keeleõppeks, kultuurikeskkonna avastamiseks ja enese proovile panemiseks.

 

Kuidas valida keeleõpet? Mis on olulised asjad? Sihtasutuse keeleõppe valdkonnajuht ja nõustaja selgitavad, millele on oluline tähelepanu pöörata, kui asutakse keelt õppima. Mida tasub enda jaoks analüüsida ja eelnevalt läbi mõelda, et keeleõppe teekonnast kujuneks tõhus ja meeldiv protsess.

 

Kus on keelesõber? Videos räägivad keelesõbrad Nikolai Bentsler ja Ave Landrat keelesõbra otsingust ning aitavad märgata keelesõbra leidmise võimalusi meie igapäevaelus.

 

Raamatukogu kui kohanemispaik. Raamatukogus on palju avastamist ja head keele praktiseerimise võimalused. Uurime neid võimalusi koos Tallinna Keskraamatukoguga.