Soovin õppida eesti keelt. Soovin parandada keeleoskust töö leidmiseks või karjääri tegemiseks

Paljudel ametikohtadel on kehtestatud nõuded keeleoskusele, mis on vähemalt kesk või kõrgtasemel keeleoskus. Ka igapäevastes toimingutes hakkama saamiseks on hea osata eesti keelt vähemalt kesktasemel. Selle saavutamiseks tuleb sihipäraselt õppida ning varuda ka aega, sest just ajafaktor ongi enamasti kõige kriitilisem.

 

Keeleoskus avab meile palju uksi – see annab võimaluse leida hästi tasustatud töökoht, laiendada silmaringi, saada uusi ja kasulikke tutvusi, võimaluse suhelda riigiga otse ja lahendada tekkinud probleemid ise ning võimalikult kiiresti. Keeleoskus aitab meil tunda end kaitstuna ning annab usu oma võimetesse ja homsesse päeva. Kui inimene tunneb end enesekindlalt, saab rääkida sotsiaalsest heaolust.

 

Eesmärk

Võimalused

karjääritõus, materiaalse heaolu suurenemine

keelekursused, -kohvikud, -klubid; sotsiaalvõrgustikud

suhtlusringkonna laiendamine

keelekohvikud, -kursused, -klubid; sotsiaalvõrgustikud

enesekindlus

keelekursused, -kohvikud, -klubid

eneseareng

keelekursused, -kohvikud, -klubid

kultuuriteadmiste parandamine

keeleklubid, -kohvikud

 

Tasuta keeleõppe võimalusi pakuvad nii Integratsiooni Sihtasutus kui Töötukassa. Lisaks on võimalik Sihtasutus Innove kaudu hüvitada eesti keele õppekulusid. Õppekulude hüvitamise programm võimaldab igal isikul leida endale meelepärane kursus ning asuda õppima selliselt nagu isikule sobib.

6 asja

Endale eesmärgipärase keelekursuse valikul küsi nõu Integratsiooni Sihtasutuse nõustajatelt. Tutvu kindlasti 6 nõuandega, mis on olulised kursuste valmimisel.

 

Kursuse valikul täpsusta kindlasti, et juhul, kui vajad keeleoskuse tõendamiseks ka tasemetunnistust, valitud kursus tasemeeksamiks ka ette valmistaks. Lisaks tasemeõppele on soovitav aktiivselt ka keelt praktiseerida kas keelekohvikutes või iseseisvalt. Tasemetunnistusest tööandjale ei piisa, kui tööülesannete täitmiseks eestikeelse kõnega hätta jääd.

 

Tutvu ka eesti keele õppimise juhistega ning täiendavalt loe juurde

 

Eesti keele kursused nii töötute kui töötava elanikkonna seas on väga nõutud. Töötukassa kaudu pakutakse eesti keele õpet tööks nõutaval tasemel nii üksikisiku kui tööandja pöördumisel. Pöördu Töötukassa karjäärinõustaja poole ning uuri milliseid eesti keele õppimise võimalusi saab Töötukassa sulle pakkuda. Võib-olla aitab edasi ka eestikeelne erialakursus, millele täiendavalt saad osaleda Integratsiooni Sihtasutuse keelekohvikus või mõnes muus tegevuses.

 

Tööl käivad inimesed saavad oma eesti keele oskusi täiendada Töötukassa toel "Tööta ja õpi" programmi alusel. 
Kui soovid arutada oma õpisoovi, broneeri aeg Eesti Töötukassasse karjäärinõustaja juurde. Nõustamisaja saab broneerida e-töötukassas (ID-kaardi või mobiil-IDga sisselogimine) või sobiva büroo karjäärinõustajaga ühendust võttes. Karjäärinõustajate kontaktid leiab siit.

Töötuna registreeritud inimesed saavad eesti keele koolitusel osalemiseks pöörduda oma töötukassa nõustaja poole. Koolitusel osalemise tingimustega saad tutvuda siin

Integratsiooni Sihtasutuse nõustajad aitavad igal pöördujal leida just talle sobiva eesti keele õppimisvõimaluse. Nõustaja analüüsib inimese vajadusi ja olemasolevaid kogemusi ning pakub välja konkreetsel juhul sobiva variandi. Selleks võivad olla nii Integratsiooni Sihtasutuse tasuta kursused, keelekohvikud või -klubid, aga ka teiste asutuste pakutavad võimalused või iseseisev keeleõpe veebiressursside abil. Toetusprogramm töötatakse välja igaühe individuaalsete vajaduste alusel.

 

Keeleõppekogemus

Keeleõppe eesmärgid

- Kus ja kuidas oled eesti keelt õppinud?

- Kuidas oled oma tulemusega rahul?

- Mis sulle õppe juures meeldis, mis sind aitas?

- Mis probleemid olid, mis õppevormid ja -viisid sinu puhul ei töötanud?

- Mis on sinu arvates keeleõppimine?

- Kuidas oled eestikeelseid sõnu ja väljendeid õppinud?

- Mida sa tahad saavutada?

- Kui oluline see sinu jaoks on?

- Mida oled valmis eesmärgi saavutamise nimel tegema?

- Mida oled seni proovinud/teinud?

 

 

Nõustaja käest saab abi küsida tasuta telefonil 800 9999 või e-posti aadressil info@integratsiooniinfo.ee.