MTÜ Vähemusrahvuste Liit Raduga

Galina Ivanova
[email protected]
+37258008847
https://www.facebook.com/profile.php?id=100063522579591
Papiniidu tn 27-45, Pärnu linn, Pärnu maakond

Vähemusrahvuste Liit Raduga MTÜ on erinevate rahvusvähemuste kultuuriseltse ühendav katusorganisatsioon, mis asutati 25. novembril 2004. aastal. Liit ühendab mordva, juudi, slaavi, valgevene, vene ja kaukaasia rahvustest naisi, kes aktiivselt tegelevad oma rahvuse kultuuripärandi avalikkusele tutvustamise ja traditsioonide hoidmisega. Organisatsiooni katuse alla kuuluvad 13 kultuuriseltsi: Pärnust 8, Haapsalust 2, Tallinnast 1, Sindist 1 ja Tartust 1, kus omakorda tegutseb 12 lauluansamblit, 8 tantsuansamblit, 6 käsitööringi ja 5 kunstiringi. 

Aastaringselt korraldab katusorganisatsioon üle Eesti mitmeid avalikke üritusi: festivalid, kontserdid, käsitöö- ja kunstinäitused, meistriklassid, laadad, õppeekskursioonid. Raduga loomekollektiivid osalevad aktiivselt festivalidel, linnapäevadel, Pärnu Hansapäevadel, konkurssidel ja teiste kultuuriseltside korraldatud üritustel. Igal aastal tähistatakse tähtpäevasid nagu vastlapäev, jõulud, lastekaitsepäev ja jaanipäev suure pidutsemisega, kus külalised saavad tutvuda erinevate rahvaste traditsioonide, tantsude, kunstivormide ja köögiga. Samuti organiseeritakse tähtpäevadel avalikke kontserte ja laatu, kuhu on osalema kutsutud eesti ja välismaa ansamblid ning esindajad. 

Üle kahekümne aasta järjest on traditsiooniks saanud igal aastal rahvusvahelise suvefestivali "Multikultuurne Pärnu" korraldamine. Festivali raames esitlevad loomingulised kollektiivid oma tantsu- ja lauluprogrammi ning toimub suur mess Pärnu linnas. 

 Katusorganisatsioon tegeleb heategevuse ja sotsiaaltööga, osa kontsertidelt ja laatadelt kogutud rahast läheb laste kaitse- ja abifondidesse.

Vähemusrahvuste Liit Raduga on pidevalt ühenduses teiste Rahvusvähemuste Kultuurinõukogu liikmetega, jagades saadud kogemusi ja osaledes üksteise üritustel. 

Raduga peamisteks koostööpartneriteks on Kultuuriministeerium, Integratsiooni Sihtasutus ja Pärnu Keskraamatukogu. Tehakse koostööd Eesti linnavalitsustega: Tallinn, Sillamäe, Tartu, Maardu, Narva ja Haapsalu. Raduga viib ellu ka ühisprojekte teiste riikidega: Läti (Rezekne, Olaine), Itaalia (Napoli), Soome (Helsingi). 

Ürituste ja katusorganisatsiooni tegevustega saab tutvuda veebilehel, Facebookis, „Klassikaaslased/Одноклассники” portaalis ja Eesti meediakanalite kaudu: Pärnu Postimees, Raadio 4. Samuti leiab infot meie üritustest plakatitelt Pärnu linna suurtes kaubanduskeskustes, sanatooriumides, jagatud flaieritelt ning e-posti teel saadetud kutsetest.