Uus mäng eesti keele õppeks: Käänuk

Kolmapäeval, 29. mail viis Tartu Ülikooli doktorant Helena Metslang läbi Integratsiooni Sihtasutuses läbi uue grammatikamängu Käänuk esitluse. Mäng on vabalt kättesaadav siin: http://k44nuk.ee.

Tegemist on kvaliteetse digimängu ning sõnastikuga eesti keele grammatika õppeks B1-, B2- ja kõrgemale tasemele. Mäng kasutab oma pildikeeles koomikseid ning kaasahaaravaid ja elulisi situatsioone. Mängu üks looja, Helena Metslang, ütleb naljaga pooleks, et tegemist on poolpoliitkorrektse mänguga, kus muiged ja naer on garanteeritud.

Keeleõppe digimängu kasutamise koolitusest Tallinna Eesti keele majas võtsid osa üle 20 täiskasvanutega töötava eesti keele õpetaja. Osalejate sõnul saavad nad nüüd lahkesti pakkuda nii grammatikatunnis selgitamiseks kui ka õpilastele vaatamiseks ja harjutamiseks õppetööst vabal ajal.

Käänuki aktiivsete kasutajate on hulgas ka Integratsiooni Sihtasutuse eesti keele õpetajad – mäng on toeks keelekursustel ja eesti keele grammtikakursusel. Sellest on saanud väärikas täiendus senistele iseseisva keeleõppe materjalidele nagu Keeletee ja Speakly.

Mäng on valminud Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituudi ning mängu visuaalne pool valmis koostöös Interactive Fate’i kirjaniku ja kunstnikega. Projektis löövad kaasa Edvin Aedma, Helena Metslang, Levar Lõhmus, Toomas Laasik, Helle Metslang, Raili Pool, Natalia Vaiss, David Ogren. Mängu valmimist on toetanud Euroopa Sotsiaalfond. Lisainfo saamiseks soovitame võtta ühendust Helena Metslangiga kirjutades [email protected].

Nõuandeid eesti keele õppe osas jagavad meeleldi meie sihtasutuse nõustajad, kellega saad ühendust helistades tasuta telefonile 800 9999 või kirjutades [email protected]. Ülevaatlikku informatsiooni eesti keele õppe kohta leiad sellest rubriigist.

Image
Kännuk