Eesmärk

Eesti on alati olnud koduks erinevatele rahvastele, nii nagu maailm on alati olnud koduks Eesti inimestele. Tänapäeval* elab Eestis 211 rahvusest inimesi, räägitakse 243 emakeelt, ollakse sündinud 175 riigis ja omatakse 151 riigi kodakondsust. Samal ajal elab üle ilma 165 000 – 200 000 eestlast ning Eestist pärit inimest. Seeläbi loodud kogukondade ja rahvaste mitmekesisust rikastavad veelgi omapärad, mille poolest iga inimene kõigist teistest erineb.  

Kogukondade ja rahvaste omapärade koosmõjus sünnib Eesti kultuuririkkus. Just sellele Eesti inimesi ühendavale väärtusele pöörame tähelepanu Kultuuriministeeriumi algatatud kultuuririkkuse teema-aasta raames, mille korraldamine on usaldatud Integratsiooni Sihtasutusele. Teema-aasta eesmärk on väärtustada kogukondade ja rahvaste kultuuride mitmekesisust ning seeläbi Eestit kui traditsiooniliselt kultuuririkast ühiskonda.  

Tasub teada:

> Riikide kultuurilise mitmekesisuse edetabelis on Eesti 83. kohal ja kuulub Euroopa riikide esikümnesse. Maailma rahvastiku ülevaates on reastatud 216 riiki elanikkonna rahvusliku koosseisu mitmekesisuse järgi. Euroopa riikidest edestavad Eestit vaid Luksemburg, Šveits, Moldova, Belgia, Liechtenstein, Läti, Bosnia ja Hertsegoviina, Monaco ning Andorra. 

> Sel sajandil kasvas Eestis emakeelena räägitavate keelte arv rohkem kui kaks korda. Kui 2000. aasta rahvaloenduse andmetel rääkisid elanikud 109 emakeelt, siis 21 aastat hiljem peetud rahvaloenduse andmetel juba 243 emakeelt. 

 

 

Tagasi kultuuririkkuse aasta veebilehele

 

 

* Statistikaameti andmetel