Korea näoga Eesti: korea keele õpilased armastavad K-poppi

 
 

Ahyoon on Eestis elanud juba 13 ja Youngju viis aastat. Naised õpetavad Tallinna Kuninga Sejongi instituudis eestimaalastele korea keelt. 

Ahyoon, kes saabus Eestisse 2012. aastal, jagab elevusega oma esimesi muljeid, mis talle saabudes osaks said. „Kui ma Eestisse tulin, siis mulle meeldis eriti see, millise kergusega siinsed inimesed elamist võtavad. Nad ei sega end teiste tegemistesse. See oli huvitav.“ Erinevalt Koreast, kus elu on kiire, leidis Ahyoon Eestis rahu ja aega enda jaoks. Eriti meeldib talle Eesti loodus, mis oma avarusega pakub suurt kontrasti Koreas leiduvatele tiheasustusele.

Youngju juhib samuti tähelepanu Eesti looduse erilisusele. „Mind üllatas, et igal pool on taevas nähtav. Koreas on palju kõrghooneid ja taevast oli keeruline näha. Aga siin on taevas kõikjal näha,“ ütleb ta. Youngju räägib ka Eesti ilmast, mille muutlikkus teda esialgu üllatas. „Igapäevast ilma on raske ette kujutada. Vaatan ilmateadet iga kahe tunni järel, sest ilm muutub nii kiiresti,“ lausub ta.

Mõlemad õpetajad jagavad eredamaid seiku Eesti talvest ja suvest. Ahyoon meenutab, kuidas tema sünnipäev, mida Koreas tähistati kevadiste lillede ja mõnusa ilmaga, muutus Eestisse kolides talviseks, mil tuli vihma ja lund kogeda. „See oli huvitav ja teistmoodi. Eestis pidin kandma vihmajopet, kuid praegu olen harjunud sellega, et talv kestab kaua.“ Youngju lisab, et mäletab esimest lund 23. oktoobril, Koreas aga ei oska keegi sellisel ajal lund oodata.

Ahyoon ja Youngju on märganud, et Eestis on inimesed korealastega võrreldes esmapilgul reserveeritumad. „Eestimaalased paistavad esialgu külmad, tundub, et nad ei soovi väga teistega suhelda. Kui ma neid lähemalt tundma õppisin, siis ma tundsin, et nad on sooja südamega. Nad on valmis teisi aitama, kui küsitakse,“ jagab Ahyoon oma tähelepanekuid eestlaste kohta. „Kui nädalavahetusel kolisin, küsisid mu õpilased, kas mul on abi vaja. See oli meeldiv üllatus,” sekundeerib Youngju Ahyoon sõnadele. 

Eesti toidukultuur on olnud Ahyoon ja Youngju jaoks muhelema panev teema. Aion tõdeb, et Eesti toidu maitsepalett pole niivõrd kirju, võrreldes Korea köögiga, kuid leidub ka meeldivaid üllatusi. „Eesti toidul on vähem iseloomu, see on olemuselt lihtne. Korea toit on maitseküllane, aga nüüd on siin mitmeid Korea restorane,“ räägib Ahyoon. Youngju, kelle eestimaine lemmiktoit on must leib ja määrdejuust, märgib, et Eesti toitude seast leiab nii mõndagi huvitavat ja kohalikke maitseid tasub kogeda. „Sa lihtsalt pead proovima kohalikke toite, kui sa Eestisse tuled,“ ütleb ta otsustavalt.

Ahyoon ja Youngju toovad endi sõnul Eestisse kaasa ka Korea kultuuri elemente. „Me õpetame korea keelt ja enamik õpilasi meie tundides armastavad K-poppi,“ ütleb Ahyoon. Ta lisab, et aina enam on Eestis märgata Korea maitseid ja seltskondlikku meelelahutust, nagu karaoke, mis Koreas on väga populaarne.

Korea näoga Eesti: korea keele õpilased armastavad K-poppi