Programm, milles Nargiza osales, pakub igakülgset tuge eesti keele õppimisel ja kodakondsuseksamiteks valmistumisel. Osalejatel on juurdepääs keelekursustele, iseseisva õppe materjalidele ja eksamieelsele nõustamisele. Erilist tähelepanu pööratakse paindliku lähenemisviisi tagamisele, mis võimaldab kombineerida õpingud töö- või perekohustustega.
Nargiza otsustas õppida eesti keelt, mõistes, et Eestis elades ei ole see lihtsalt formaalsus, vaid oluline suhtlemise ja igapäevaste küsimuste lahendamise vahend. Teda motiveeris soov kauplustes, kohvikutes ja teenindusasutustes vabalt suhelda ning võimalus taotleda alalist elamisluba ja kodakondsust.
Pärast keelekursuste tasemel B1 läbimist sooritas Nargiza eksamid edukalt juba esimesel katsel. See samm võimaldas tal end igapäevaelus enesekindlamalt tunda. Ta märgib, et juba selles etapis tekkis tal rohkem võimalusi: „Nüüd saan vähemalt ennast väljendada, kui mul midagi vaja on, ja see muudab elu palju lihtsamaks.“
Hoolimata sellest, et Nargizal on kaks last, suutis ta õppimiseks aega leida. Kui noorim laps oli lasteaias, käis Nargiza kursustel ja luges kodus tütrele eesti keeles lihtsaid muinasjutte. See oli talle suurepärane kogemus. Nargiza tunnistab aga, et see ei olnud alati kerge. Eriti raskeks osutus iseseisev töö. Siiski pakuti programmi raames kõiki vajalikke materjale ja tuge, mis muutis õppeprotsessi palju lihtsamaks. Kursused aitasid teadmisi struktureerida ning eksamieelsed konsultatsioonid tagasid struktuuri ja nõuete selge mõistmise.
Erilist tähelepanu pööras Nargiza põhiseaduse ja seadusandluse tundmise eksamiks valmistumisele. Ta otsustas õppida iseseisvalt ning tõlkis tekste, et materjalist paremini aru saada ja test edukalt läbida.
Õppimine nõudis pingutust ja enesedistsipliini, kuid Nargiza on kindel, et isegi tiheda ajakavaga on võimalik saavutada algtaseme keeleoskus. „Isegi kui aega on vähe, piisab põhioskuste omandamiseks tunnist või kahest kursustest ja iseseisvast tööst nädalas,“ ütleb ta.
Programm osutus kasulikuks mitte ainult keeleõppes, vaid ka uute võimaluste avastamisel. Nargiza jätkab õpinguid, et rääkida vabamalt ja leida rohkem karjäärivõimalusi. Ta usub, et peamine on alustada ning et pakutavad kursused, paindlik ajakava ja tasuta materjalid teevad õppeprotsessi mugavaks kõigile, kes soovivad eesti keelt õppida.
Nargiza soovitab kõigil, kes kahtlevad oma võimetes või lükkavad õppimist edasi, proovida isegi siis, kui tundub, et aega on vähe. „Alustage vähesest. Hästi korraldatud programm, spetsialistide toetus ja teie soov toovad kindlasti edu. Mis kõige tähtsam, te tunnete, kuidas järk-järgult avanevad uued horisondid, mis varem tundusid kättesaamatud.“
Nargiza sai selle teekonna läbida ainult tänu regulaarsele praktikale, sihikindlusele ja programmi toetusele. Täna liigub ta edasi, inspireerides oma eeskujuga neid, kes on veel eesti keele õppimise alguses.
Tulevastele Eesti kodanikele
Integratsiooni Sihtasutus koostöös Siseministeeriumiga toetab välismaalasi Eesti kodakondsuse taotlemisel. Selleks pakub sihtasutus võimalusi tasuta õppida vajalikul tasemel (B1) eesti keelt, ette valmistuda kodakondsuseksamiks ja nõustamist seonduvates küsimustes. Huvilised on teretulnud ennekõike nõustamisele: https://integratsioon.ee/keeleope-eesti-kodakondsuse-taotlemiseks.