Valminud on teekaart, mis aitab uutel elanikel kohaneda 

Valminu on kohanemise teekaart

Kõik Eestisse tulijad saavad nüüd kasutada kohanemise teekaarti – tutvuda riigipoolsete juhiste ja praktiliste nõuannetega erinevatel sisseelamisega seotud teemadel. Valminud teekaart on tasuta kättesaadav Integratsiooni Sihtasutuse veebilehel. 

Kohanemise teekaart koosneb 17 peatükist, mis juhatavad infootsija samm-sammult ühe teema juurest teise juurde. Teekaart on avaldatud keeltes, mida kohanemisel enamasti vaja läheb  – eesti, inglise ja vene keeles. 

“Eesti on koduks tuhandetele inimestele, kes on kolinud siia maailma erinevatest paikadest. Saabudes seisavad uued elanikud rohkete küsimuste ees, näiteks kuidas eesti keelt õppida, elukoht leida või arstiabi saada.  Mida selgema info tulijad saavad, seda kiiremini saavad nad iseseisvalt hakkama ja meie ühiskonna osaks. Valminud teekaart aitabki infot mugavalt ühest kohast ja igal hetkel kätte saada,” selgitas Integratsiooni Sihtasutuse juhataja Dmitri Moskovtsev. 

Kohanemise teekaart annab ülevaate Eesti seadusandlusest, üldisest elukorraldusest, hariduse ja keeleõppe võimalustest ja paljust muust, mis on vajalik uues riigis elu alustamiseks.  

“Panime teekaardi kokku koostöös erinevate asutustega lähtuvalt uute tulijate ootustest ja vajadustest. Kõigest mõne klikiga telefonis või arvutis, leiavad uued kaasmaalased nii ülevaatliku info riigi toimimisest kui ka üksikasjalikud juhised näiteks elukoha registreerimiseks või töö leidmiseks. Sama teekaart on ka  abiks kõigile, kelle poole uus elanik pöörduma peaks – piisab soovitusest teekaarti kasutada,” täpsustas Integratsiooni Sihtasutuse kohanemise valdkonnajuht Britta Saks.  

Integratsiooni Sihtasutus on kohanemise teekaardi välja arendanud Euroopa Liidu kaasrahastusel. Valminud teekaart on kättesaadav sihtasutuse veebilehel https://www.integratsioon.ee/kohanemise-teekaart

Integratsiooni Sihtasutus toetab lõimumist Eestis mitmekesiste tegevuste kaudu. Muu hulgas aitab sihtasutus kaasa  uussisserändajate ehk vähem kui viis aastat Eestis elavate inimeste kohanemisele. Selleks pakub sihtasutus nii riigi kui ka Euroopa Liidu vahenditest eesti keele kursuseid, kohanemisekoolitusi ning muid tegevusi, näiteks õppekäike ja kogukondlike ühisüritusi.