Pakume eri keele- ja kultuuritaustaga üliõpilastele võimalust osaleda 18.–21. novembrini 2024 avaliku sektori asutuste (ministeeriumid, riigiasutused, kohalikud omavalitsused) töövarjupäevade programmis. Programm kestab üks kuni kolm tööpäeva ehk 8–24 akadeemilist tundi.
Eri keele- ja kultuuritaustaga üliõpilased, kelle eesti keel on vähemalt B2 tasemel, saavad osaleda kuni kolmel töövarjupäeval, mille käigus jälgitakse avaliku sektori töötaja(te) igapäevaseid tööülesandeid (nt kantselei, osakonnajuhataja, spetsialist, nõunik, minister). Töövarjutamine toimub riigiasutustes või kohalikes omavalitsustes, kus üliõpilased saavad ülevaate avaliku sektori asutuse tööst.
Tudengitele on väga oluline õpingute ajal karjääri planeerida. Avaliku sektori asutused vajavad samas oma organisatsiooni värskelt ülikooli lõpetanud ja kaasaegsete teadmiste, hoiakute ja väärtustega töötajaid. Seetõttu on väga tähtis, et asutustes oleks personal nii keeleliselt kui kultuuriliselt mitmekesine. Teise keele oskus annab tööle kandideerimisel sageli eelise, kuna riigitööl on mitmeid ametikohti, kus lisaks väga heale eesti keelele on võõrkeelte oskus möödapääsmatult vajalik.
Töövarju programm koosneb:
● Sissejuhatav teoorialoeng „Avalik sektor ja selle roll ühiskonnas” - 8 akadeemilist tundi (at)
● Töövarjupäevad avaliku sektori asutuses – 8–24 at
● Järeltegevus minihäkaton veebis „Kokkuvõtted ja ettepanekud asutustele”- 8 at
● Iseseisev töö – 4 - 10 at
● Praktika maht minimaalselt 33 at ja maksimaalselt 44 at
Koolitust viib koostöös Integratsiooni Sihtasutusega läbi Reiting PR OÜ, kes edastab töövarju programmi läbinud tudengile ka vastava akadeemilise tõendi.
Info ja kontakt: janika.gedvil@reiting.ee, tel. 5140035