Täna kella 10st saab registreeruda tasuta eesti keele kursustele

Täna, 14. jaanuaril kell 10.00 algab Integratsiooni Sihtasutuse kodulehel registreerimine tasuta eesti keele kursustele. Kokku saab registreeruda 46 kursusele, kuhu on oodatud 736 eesti keele huvilist. Järgmine võimalus kursustele registreerimiseks avaneb märtsis ja augustis, kui Integratsiooni Sihtasutus pakub veel kuni 4000 tasuta õppekohta.

Integratsiooni Sihtasutus pakub tasuta eesti keele suhtluskeelekursusi A2, B1, ja B2-tasemel, mille järgi on kõige suurem nõudlus. Jaanuaris avanevad kursused toimuvad Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas, Sillamäel, Jõhvis, Kohtla-Järvel ning selle Ahtme linnaosas. Tallinnas toimub 23, Narvas 10, Jõhvis neli, Ahtmes kaks, Sillamäel kaks, Kohtla-Järvel kaks, Tartus kaks ja Pärnus üks kursus. 

„Registreerumisel on võimalik valida sobivat eesti keele kursust vastavalt keeleoskuse tasemele ning eelistustele aja, toimumise asukoha ja keeltekooli osas. Tunniplaaniga saab tutvuda sihtasutuse veebilehel,“ ütles Integratsiooni Sihtasutuse keeleõppe valdkonnajuht Jana Tondi. „Sujuvamaks registreerumiseks soovitame samuti tutvuda kursustele registreerimise reeglitega ning testida keeleoskust meie kodulehel enne registreerumisaja algust," lisas Jana Tondi.

Tänu Kultuuriministeeriumi eraldatud täiendavale eesti keele õppe rahastusele korraldab Integratsiooni Sihtasutus sel aastal kursustele registreerimist tavapärase kahe korra asemel kolm korda. Lisaks jaanuarile toimub kursustele registreerimine ka märtsis ja augustis, kui õppijatele avaneb veel kuni 4000 õppekohta A1-C1 tasemel.

„Kui jaanuaris ei jõua mõni soovijatest ennast kirja panna või ei leia endale sobivat kursust, avaneb uus võimalus õpingute alustamiseks juba märtsis. Tavapäraselt toimub registreerimine kursustele ka augustis,“ ütles Integratsiooni Sihtasutuse keeleõppe valdkonnajuht.

Täpsustavatele küsimustele eesti keele õppevõimaluste kohta vastavad Integratsiooni Sihtasutuse nõustajad, kellega saab ühendust tasuta infotelefonil 800 9999 või e-posti aadressil [email protected].

Tutvuda eesti keele kursustele registreerimise reeglitega ning läbida keeleoskuse testi saab Integratsiooni Sihtasutuse kodulehel https://integratsioon.ee/keelekursusele-registreerumise-reeglid-0.

Eesti keele õpet rahastab Kultuuriministeerium ja perioodil 2014-2020 ESF projekt „Eesti ühiskonnas lõimumist toetavateks tegevusteks toetuse andmise tingimused“.