Registreerimine tasuta eesti keele kursustele algab 18. augustil kell 10

18. augustil kell 10 algab Integratsiooni Sihtasutuse kodulehel www.integratsioon.ee registreerimine tasuta eesti keele kursustele. Kursustele saavad registreeruda täiskasvanud alates 18. eluaastast ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID abil.

Kokku saab registreeruda 157 erinevale kursusele, kuhu on oodatud 2512 täiskasvanud eesti keele huvilist. Integratsiooni Sihtasutus pakub tasuta eesti keele suhtluskeelekursusi A1, A2, B1, B2 ja C1 tasemel.

NB! Kursustele registreerujal peab olema:

  • kehtiva sertifikaadiga ID-kaart (koos kaardilugejaga, oluline on meelde tuletada kaardi PIN1-kood ning veenduda, et arvutisse on paigaldatud ID-tarkvara)
  • või Mobiil-ID
  • või Smart-ID.

 

„Kursustele registreerujate elektrooniline identifitseerimine ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID abil annab võimaluse kiirendada registreerimise protsessi, vältida registreerujate andmete sisestamisel tekkida võivaid vigu ning teha õppegruppide komplekteerimise sujuvamaks,“ üles Integratsiooni Sihtasutuse keeleõppe valdkonnajuht Jana Tondi.

Kursuste tunniplaaniga saab eelnevalt tutvuda SIIN. Sujuvamaks registreerumiseks on soovituslik tutvuda ka kursustele registreerimise reeglitega ning testida varakult oma keeleoskust.

Neile, kes ei jõua ennast kursustele kirja panna veebis registreerimise kaudu, pakub Integratsiooni Sihtasutus võimaluse läbida tasuta nõustamine. Selle tulemusena määratletakse inimese keeleõppe vajadus, motivatsioon ja õpikogemus ning sellest lähtuvalt pakutakse võimalusi asuda õppima kas Integratsiooni Sihtasutuse eesti keele majade või sobiva koolituspakkuja juures, kui algavad järgmised keelekursused. Eesti keele õppimiseks ja harjutamiseks on ka teisi võimalusi, näiteks keelekohvikud ja -klubid, individuaalne õpe jm, mida nõustaja samuti soovitab ja pakub.

Nõustamisele registreerimiseks tuleb võtta nõustajatega ühendust e-posti teel [email protected] või tasuta telefonil 800 9999.

Eesti keele õpet Integratsiooni Sihtasutuse kursustel rahastab Kultuuriministeerium.