Ootame taotlusi Ida-Virumaa spordi- ja kultuuriürituste toetamiseks

Integratsiooni Sihtasutus kuulutas välja teise taotlusvooru, et toetada Ida-Virumaal toimuvaid spordi- ja kultuuriüritusi, mis edendavad ettevõtlust, turismi ning toovad regiooni külastajaid kogu Eestist. Taotlusi saab esitada 10. oktoobrini 2019.

„Avatud taotlusvooru eesmärk on aidata kaasa Ida-Virumaa ettevõtluse ja majandusarengu elavdamisele, piirkonna elukeskkonna atraktiivsuse tõstmisele ning nooremaealiste väljavoolu pidurdamisele,“ ütles Integratsiooni Sihtasutuse keelelise ja kultuurilise kümbluse valdkonnajuht Jana Tondi. „Ida-Virumaal läbiviidavate spordi- ja kultuuriürituste arvu kasvatamise kaudu soovime elavdada siseturismi ning tugevdada Eesti teiste piirkondade sidemeid Ida-Virumaaga,“ lisas Jana Tondi.

Taotlusvooru eelarve on 95 400 eurot, toetuse minimaalne summa on 10 000 eurot ja maksimaalne 25 000 eurot ühe taotluse kohta. Taotlusvoorus toetatakse eelkõige suurprojekte, milles osaleb vähemalt 1000 inimest.

Ida-Viru konkurentsivõime suurendamiseks ning ettevõtluskeskkonna edendamiseks viidi esimese taotlusvooru tulemusena ellu kaheksa kultuuri- ja spordiprojekti kokku 157 500 euro eest. Nendest neli olid kultuuriüritused: balletifestival Jõhvis, muusikafestival „Mägede Hääl“ Eesti Kaevandusmuuseumis Kohtla-Nõmmel, Narva ooperipäevad ja etendus „Kremli ööbikud” Kreenholmi manufaktuuris Narvas. Ülejäänud neli projekti olid suvised spordisündmused: jooksude sari Narvas ja Narva-Jõesuus, Narva Energiajooks, Eesti ja Venemaa jalgpallitähtede sõpruskohtumine Narvas ja motokrossi nädalavahetus Kiviõli Seikluskeskuses.

Ida-Virumaa ettevõtluse ja turismi edendamine ning spordi- ja kultuuriürituste algatamine ning arendamine Ida-Virumaal on osa riigi regionaalarengu strateegia raames elluviidavast Ida-Virumaa programmist, mida rakendab Integratsiooni Sihtasutus koostöös Rahandusministeeriumiga.

Taotlusvooruga seotud infopäevad toimuvad 19. septembril kell 15.00 Integratsiooni Sihtasutuse Tallinna kontoris (Rävala 5, 6. korrus) ja 20. septembril kell 12.30 Narva kontoris (Kerese 3, 3. korrus) vene keeles. Infopäevale saab registreeruda aadressil marina.fanfora@integratsioon.ee.

Lisainfo taotlusvooru kohta, juhend ja registreerimislehe vorm on toodud SIIN:

Toetusi saab taotleda Kultuuriministeeriumi toetuste menetlemise infosüsteemi kaudu.

Lisainfo:

Jana Tondi

Integratsiooni Sihtasutuse keelelise ja kultuurilise kümbluse valdkonnajuht

e-post: jana.tondi@integratsioon.ee

Telefon: +372 659 9069