MOEPÖÖRE tõi Narva kokku moehuvilised üle Eesti. Vaata pilte!

Pühapäeval, 5. märtsil alustas 40 moehuvilist eesti keele õppijat koostööd tunnustatud Eesti disaineritega, et luua oma rohepöördeline moekollektsioon ning harjutada eesti keelt. Sellise uudse võimaluse pakub Integratsiooni Sihtasutuse Narva eesti keele majas avatud moe- ja keelekool MOEPÖÖRE.

„Õpilaste ja mentorite esimene kohtumine möödus kindla tahtega korda saada midagi erilist. Algas koostöö selle nimel, et me kõik kannaksime riideid ja aksessuaare, mis on tõepoolest jätkusuutlikud. Sellega kaasnes ka ilmselge huvi suhelda eesti keeles nii töistel kui ka muudel teemadel,” võttis esimese päeva kokku moe- ja keelekooli MOEPÖÖRE projektijuht ning Narva eesti keele maja õpetaja Julia Viirsalu.  

Ainulaadsesse moe- ja keelekooli pääses 40 inimest. Valdav osa õpilastest elab Narvas, Jõhvis, Sillamäel ja teistes Ida-Virumaa paikades ning mõned hakkavad koolis käima Tallinnast. Enamus õpilasi töötab igapäevaselt moemaailmast kaugetes valdkondades, kuid disainimine ja õmblemine, kudumine või muu käsitöö on kõigile ammuseks hobiks.

Rohepöördelisi rõivaid ja aksessuaare aitavad õpilastel luua mentorid, kes on edukad jätkusuutlikus disainis: Ivo Nikkolo peadisainer Margot Vaaderpass, moeateljee KÄT asutaja Kätlin Kikkas, äsja maailma esimest e-kaubanduse pakendiringluse süsteemi Tango Eesti käivitanud Liis Tiisvelt ning kudumeid loov Anu Sirkas. Sobilikke materjale saavad õpilased eelkõige Uuskasutuskeskuse kogutud esemetest ja Ivo Nikkolo laojääkidest.

Vajalikke kogemusi jagavad õpilastele töötubades tunnustatud asjatundjad: jätkusuutlike materjalide maailma avab Tallinna Tehnikakõrgkooli õppejõud Diana Tuulik, brändi edendamisele aitab kaasa Viljandi Kultuuriakadeemia juht Juko-Mart Kõlar, meedia omapärasid käsitleb moeportaali asutaja Aljona Eesmaa ning kõnekaid pilte aitab luua moefotograaf Getter Raiend

Lisaks saavad õpilased arendada eesti keele oskust. Kogu tegevus koolis toimub eesti keeles ja on toetatud Integratsiooni Sihtasutuse Narva eesti keele maja õpetajate Signe Viilopi ning Julia Viirsalu poolt.

Valminud rõivaid ja aksessuaare esitlevad õpilased avalikul moeetendusel, mis toimub 11. juunil Astri Keskuses Narvas. Senikaua saab jälgida toimuvat moe- ja keelekooli veebilehel www.moepoore.ee ning sotsiaalmeedias.

Moe- ja keelekool MOEPÖÖRE on Integratsiooni Sihtasutuse Narva eesti keele maja, Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia, moefestivali Estonian Fashion Festival ning Uuskasutuskeskuse algatus, mille eesmärk on kaasata rohepöördest inspireeritud moeloomesse ka huvilisi eesti keele õppijate seast. 

Fotod Moe- ja keelekooli MOEPÖÖRE õpilaste ning mentorite esimesest kohtumisest Integratsiooni Sihtasutuse Narva eesti keele majas: https://photos.app.goo.gl/qaZxsvZMos5rMCZd7 (Integratsiooni Sihtasutus/ Dmitri Fedotkin).