Mitmekesisuse päev – võimalus leppida kokku koostegevus rahvusseltsiga

17. aprill on mitmekesisuse päev. Selle valguses kutsub Integratsiooni Sihtasutus üles lähima nädala jooksul kokku leppima koostegevus Eestis tegutseva rahvusvähemuse kultuuriseltsiga ja pakub selleks vastavat kaasabi.

Mitmekesisuse päeva eesmärk on märgata ning väärtustada iga inimese tähtsust ja erakordsust nii ettevõtetes ja organisatsioonides kui ühiskonnas laiemalt.

Mitmekesisus peitub ka kultuurilistes erinevustes. „Ilmselt iga eestimaalane on kokku puutunud teisest rahvusest inimesega, on mekkinud mõnda rahvusrooga või on tõdenud erinevaid rahvuslikke kombeid. Kas seejuures täheldasime erinevat päritolu, seostasime maiuspala rahvusköögiga või mõistsime kommete omapärasid? Kui mitte, siis mitmekesisuse päev on sobiv aeg, et ka selliseid kultuurilisi erinevusi märgata,“ märkis Integratsiooni Sihtasutuse juhataja Irene Käosaar.

Seepärast kutsub sihtasutus mitmekesisuse päeva raames üles leppima kokku ühine tegevus huvipakkuva rahvusvähemuse kultuuriseltsiga. „Eestis tegutseb ligikaudu 260 rahvusvähemuste kultuuriseltsi. Miks mitte valida neist üks ja leppida kokku külastuskäik, lõunasöök, õpikoda või muu tegevus, mis avardab mõtet ja meelt? Aitame leida rahvusselts ja tegevus kui võtate meiega ühendust hiljemalt 24. aprillil,“ täpsustas Irene Käosaar.

Kultuurilisele mitmekesisusele juhib tähelepanu ka Integratsiooni Sihtasutuse tellimisel valminud video, mida saab levitada alla laadides sellelt lingilt: http://bit.ly/mitmekesisusevideo.

Kaasabi osutab Integratsiooni Sihtasutuse rahvusvähemuste valdkonna juht Kristina Pirgop. Tema kontaktid: telefon – 659 9024, e-post – [email protected].

Täpset infot ja muid ideid, mida mitmekesisuse päeva raames teha, leiab päeva eestvedaja – Inimõiguste Keskuse – kodulehel: http://bit.ly/koguinfo.

FOTOD

2018. aastal mitmekesisuse päeva raames toimunud töötubades valminud matrjoškad ning lihavõteteks kaunistatud munad.

pilt

pilt