Kutsume ajutise kaitse saajaid A2 ja B1-taseme eesti keele kursustele 

Esmaspäeval, 22. aprillil avaneb kohanemisprogrammi Settle in Estonia veebilehel võimalus registreeruda nii A2 kui ka B1-tasemel eesti keele kursustele. Kursused on mõeldud ajutise kaitse saajatele ehk Ukrainast Eestisse saabunud sõjapõgenikele. Kursused on osalejatele tasuta.  

Kokku alustab 28 keeleõppegruppi, millest A2-taseme kursusi on 15 ja B1-taseme kursusi 13. Ühes grupis saab õppida 20 inimest ehk kokku on kohti 560le inimesele. Keeleõppegrupid alustavad järgmiselt: 

> aprillis pakume 200 kohta 10 õppegrupis 
> mais pakume 80 kohta 4 õppegrupis 
> juunis pakume 60 kohta 3 õppegrupis 
> juulis pakume 80 kohta 4 õppegrupis 
> augustis pakume 80 kohta 4 õppegrupis 
> septembris pakume 60 kohta 3 õppegrupis 

28 kursusest toimuvad neli Tallinna linnas, ülejäänud on veebikursused ja neil saab osaleda iga soovija üle Eesti olenemata asukohast. Kursused algavad erineval kellaajal – valikus on nii hommikul, päeval kui ka õhtul toimuvad kursused.

Kohad täituvad kiiresti, seepärast palume kõigil soovijail end aegsasti kirja panna. Registreerimiseks on vajalik konto Settle in Estonia lehel. Kel veel ei ole kontot, palume konto kindlasti luua. Sobivale kursusele saavad huvilised end kirja panna kohanemisprogrammi Settle in Estonia veebilehel: www.settleinestonia.ee.

 

Oluline:

  • A2-taseme eesti keele kursus kestab keskmiselt 5 kuud (150 akadeemilist tundi). B1-taseme kursus kestab keskmiselt 7 kuud (250 akadeemilist tundi). Kursuste läbimiseks on vaja osaleda vähemalt 80%l tundidest ning sooritada test kursuse lõpus. Iga ajutise kaitse saaja saab vastava taseme keelekursust läbida vaid ühe korra.  
  • A2-tasemel keeleõppes osalemiseks on vajalik osata eesti keelt vähemalt A1-tasemel ning esitada varasemat keeleõpet tõendav tunnistus. Samuti kehtib B1-tasemel kursusele registreerumisel nõue, et läbitud on A2-tasemel eesti keele kursus. Kõik, kes on varasemad eesti keele kursused läbinud Settle in Estonia programmi kaudu, pääsevad järgmise taseme kursusele automaatselt, kuid sobivasse gruppi registreerumine on siiski vajalik. Kui kursus on läbitud mujal (näiteks ülikoolis, Töötukassas või mõnes järgnevatest keelekoolidest https://bit.ly/keeleamet), siis on vaja saata tunnistus e-postiga [email protected].  
  • Täiendav info ja küsimused: [email protected]