KIRIKUREEDE – Tallinna dominiiklaste klooster ja Tallinna Peeter-Pauli katedraal (B1+)

22.09.2023 14:00 - 15:30
Tallinna eesti keele maja (Tallinna Peeter-Pauli katedraal (Vene 18, Tallinn))
  • Suhtlustase: B1+
  • Koht: Tallinna eesti keele maja Tallinna Peeter-Pauli katedraal (Vene 18, Tallinn)
  • Aeg: 22.09.2023 kell 14:00 - 15:30
  • Formaat: Suhtluspraktika

Kirikureede on eesti keelest erineva emakeelega täiskasvanutele eesti keele õpet toetava tegevuse ürituste sari, mille raames külastatakse koos giidiga Tallinna kirikuid ja harjutatakse eesti keelt.

Sarja raames toimub erinevate Tallinna kirikute (nt Tallinna dominiiklaste klooster ja Tallinna Peeter-Pauli katedraal, Tallinna toomkirik, Tallinna Rootsi-Mihkli kirik, Niguliste kirik) külastus, sh giidiga ekskursioon eesti keeles 1 kord kuus. Pärast ekskursiooni saab osaleja kirikuga iseseisvalt tutvuda. Kirikureede leiab aset üks kord kuus reedeti: 22.09, 20.10, 17.11 ja 15.12.

1246 rajatud Tallinna dominiiklaste kloostri vana idatiiva klausuur on üks vanimaid ehitisi Eestis, mis senini säilinud. Selle avatud osa nimetatakse Kloostri galeriiks, milles on alaline ekspositsioon raidkividest, ja vahelduvad ka erinevad muud näitused. Dominiiklaste klooster oli ja jäi ainsaks mungakloostriks Tallinnas.
Tallinna Peeter-Pauli katedraal on Tallinna kesklinnas asuv roomakatoliku kirik. Kui Püha Katariina klooster pärast reformatsiooni 1524. aastal suleti, anti kloostri söögisaal Tallinna linnakoolile. Kohalik roomakatoliku kirik ehitas aastatel 1841–1844 sinna pühakoja. Kiriku projekteeris Carlo Rossi ja see valmis keskaegse Püha Katariina kloostri reflektooriumi müüridele.

Tallinna dominiiklaste Püha Katariina kloostri ehitised koos katoliku Tallinna Peeter-Pauli katedraaliga on tunnistatud kultuurimälestisteks.

Ühe ekskursiooni kestus on kuni 1,5 t. Grupi suurus on 15-25 inimest.

Osaleja saab arendada eesti keeles kuulamist (giidi jutu kuulamine), rääkimist (giidile küsimuste esitamine) ning tõsta oma kultuurilist ja ajaloolist teadlikkust.

Osalejate arv: 25

Korraldaja: Inna Arno ([email protected])

Registreerimine: https://iseteenindus.integratsioon.ee/service/view/13466?lang=et

NB! Registreerimine sündmustele toimub nüüd läbi Integratsiooni Sihtasutuse iseteeninduse, kuhu saate siseneda ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID abil. Palun tutvuge iseteeninduse kasutusjuhendiga: https://integratsioon.ee/iseteenindus