Veel mõned päevad saab registreeruda eesti keele mentoriks

Keelesõbra programm ootab veel mõned päevad registreeruma eesti keele mentoriteks kõiki, kes on valmis keeleõppijatega regulaarselt igapäevastel teemadel vestlema, et aidata eesti keeles sama hästi rääkida. Huvilised saavad ennast mentoriks registreerida programmi veebilehel hiljemalt sel kolmapäeval ehk 7. veebruaril.
 
„Mida rohkem eesti keele rääkijaid mentoritena registreerub, seda rohkem keeleõppijaid saab hädavajaliku võimaluse eesti keeles vestelda. Mentoriteks ootame kõiki, kes valdavad eesti keelt ja saavad kasvõi tunnikese nädalas keeleõppijaga veebi vahendusel eesti keeles vestelda,” selgitas Keelesõbra programmi juht Ave Landrat. Veel märkis programmi juht, et iga keeleõppija kõrvale, keda koguneb tuhande ringis, oodatakse mentorit. „See tähendab, et iga mentori osalus ja registreerimine on väga oluline,“ lisas Landrat.
 
Mentor vestleb õppijaga igapäevastel teemadel korra nädalas või tihedamini kolme kuu vältel – alates 14. veebruarist kuni 14. maini. Vestlemiseks valitakse mõlemale sobiv suhtluskanal, näiteks Messenger või telefon. Vestluste läbiviimisel on mentorile soovituste ja materjalidega toeks Keelesõbra programmi meeskond, kes kõigepealt õppijad ning mentorid kokku viib.
 
Keelesõbra programmi vabatahtlikuks mentoriks registreerimine algas 22. jaanuaril ja kestab 7. veebruarini. Tänaseks on oma soovist keeleõppijale toeks olla teada andnud peaaegu 450 suure südamega mentorit.
 
Eesti keele õppijad saavad Keelesõbra programmiga ühineda alates 9. veebruarist, kui avaneb nendele mõeldud registreerimisvõimalus. Programmi meeskond alustab keeleõppijate ja mentorite kokkuviimist sõbrapäeval, 14. veebruaril. Keelesõbrad saavad vestelda 14. maini.
 
Mentorina Keelesõbra programmis osalemiseks saab registreeruda veebilehel www.integratsioon.ee/keelesober hiljemalt 7. veebruaril. Samalt veebilehelt leiab ka infot programmi kohta.

Keelesõbra programm

Keelesõbra programmi juht Ave Landrat.