Uus Eesti kino A2+ (Narva)

24.04.2024 18:00 - 20:00
Narva eesti keele maja (Linda 2)
  • Suhtlustase: A2+
  • Koht: Narva eesti keele maja Linda 2
  • Aeg: 24.04.2024 kell 18:00 - 20:00
  • Formaat: Suhtluspraktika

Filmiõhtute eesmärk on tutvustada kaasaegset eesti filmi ning arendada kuulamis-, lugemis-, ja arutlemisoskust. Filmile eelneb ja järgneb vabas vormis vestlus, kus osalejad saavad oma mõtteid jagada. Samuti arutatakse eelnevalt koos läbi filmis esinevad keerulisemad (sh kõnekeelsed) väljendid ning avatakse filmi tagamaad. Igaks korraks on ette valmistatud ka info- või tööleht.

24. aprillil näitame filmi "Kalev".
Spordidraama, mis põhineb ajaloolistel sündmustel. 1990. aasta suvel on ees NSV Liidu korvpalli meistrivõistluste uus hooaeg. Kalevi korvpallimeeskond seisab raske valiku ees – kuna Nõukogude Liit laguneb, siis kaldub avalik arvamus sinnapoole, et eestlased ei tohiks liidu meistrivõistlustel osaleda. Eesti on ju võtnud sihiks saavutada uuesti iseseisvus. Ent spordile pühendunud mehed otsustavad oma karismaatilise treeneri Jaak Salumetsa juhtimisel vastu võtta otsuse minna siiski oma tiimiga NSVL meistrivõistlustele. Hooaeg osutub revolutsiooniliseks nii mitmeski mõttes... Filmis mängivad Mait Malmsten ("Klassikokkutulek"), Priit Võigemast ("O2"), Reimo Sagor ("Võta või jäta") jt, selle lavastas Ove Musting.

Registreerimine: https://iseteenindus.integratsioon.ee/service/view/14312?lang=et

NB! Registreerimine sündmustele toimub nüüd läbi Integratsiooni Sihtasutuse iseteeninduse, kuhu saate siseneda ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID abil. Palun tutvuge iseteeninduse kasutusjuhendiga: https://integratsioon.ee/iseteenindus