Üleilmse eesti keele õppimise nädala keelerongi sõiduplaan sai paika

Eesti keele aasta raames septembri lõpus toimuva ülemaailmse eesti keele õppimise nädala tähistamiseks saab  keelt õppida Tallinna–Narva liini rongides 24.–26. septembril Tallinnast kell 11.41 väljuval Narva ekspressreisil ning Narvast kell 14.22 väljuval tavareisil. 

Integratsiooni Sihtasutuse Narva eesti keele maja juhataja Margarita Källo sõnul on keeleõppe jaoks Elroni rongid oma ruumikusega suurepärane alternatiiv tavapärasele klassiruumile. “Keelerongi väljumistel toimub tasuta eesti keele õpe spetsiaalses vaguniosas,  kuhu on oodatud kõik soovijad. Meie kogenud keeleõpetajad on osalejatele ette valmistanud lõbusad ja harivad tegevused, millest saavad osa võtta erineva eesti keele oskusega õppurid – seega, kõik on oodatud!” rõhutas Källo.

Elroni turundus- ja kommunikatsioonijuhi Mariis Adambergi sõnul on Elroni reisijate tagasiside näidanud, et rongisõidu aega kasutatakse sageli nii töö- kui õppetegevuseks, mistõttu sobib keelerongi projekt kindlasti paljudele reisijatele ka Tallinna-Narva-Tallinna liinil. “Loodame, et keelerong annab reisijatele uusi ideid ja põhjuseid, miks ühendada rongisõit eesti keele õppega ja keeleoskuse täiendamisega,” sõnas Elroni turundus- ja kommunikatsioonijuht Mariis Adamberg. 

Eesti keele rongi liikumisele annavad hoogu Haridus- ja Teadusministeerium, Integratsiooni Sihtasutus ja Elron.

Haridus- ja Teadusministeerium on kuulutanud 2019. aasta eesti keele aastaks, et arvukate sündmuste ja tegevustega väärtustada eesti keelt ning tähistada eesti keele mainimist riigikeelena sada aastat tagasi. 23.–29. septembril toimub Eesti Instituudi eestvedamisel üleilmne eesti keele nädal, millega kutsutakse kogu maailma üles eesti keelt õppima ja õpetama.