Tallinna linnaruumi avastamas – Pirita klooster B1+ (Tallinn)

12.05.2023 14:00 - 15:30
Merivälja tee 18, Tallinn

Tule giidiga jalutuskäigule Tallinna linnaruumi avastama!

See on eesti keelest erineva emakeelega täiskasvanutele eesti keele õpet toetava tegevuse ürituste sari. Sarja raames jalutame koos eestikeelse giidiga erinevates Tallinna piirkondades, kus tutvume linnaruumi ja vaatamisväärsustega ning avastame huvitavaid ajaloolisi seoseid.

Seekord külastame Pirita kloostrit ja kloostrivaremeid. Kust pärineb Pirita kloostri asutamise mõte? Keda peetakse Birgitiinide ordu asutajaks ja mis oli ordu eripäraks? Kui kaua toimus Pirita kloostri ehitustegevus? Mitu aastat sai Pirita klooster keskajal tegutseda? Kuidas käis kloostrielu? Mida tähendab kaksikklooster? Millega tegelesid kloostri õed ja vennad? Kuidas mõjutas Pirita kloostrit Liivi sõda ja mis juhtus Pirita kloostriga edasi? Lähme koos ja saame teada.

Giidiga jalutuskäik kestab kuni 1,5 t ning toimub 12.05, 16.06 ja 22.09.

Osaleja saab eesti keelt praktiseerida ning oma kultuurilist ja ajaloolist teadlikkust tõsta.

  • Suhtlustase: B1+
  • Aeg: 12.05 kell 14.00-15.30
  • Koht: Pirita klooster (Merivälja tee 18, Tallinn). Kogunemine Pirita bussipeatuses suunaga kesklinna poolt (buss 1, 8, 34).
  • Osalejate arv: 25

Korraldaja: Inna Arno ([email protected])

Registreerimine: (28.04 kell 9.00) https://iseteenindus.integratsioon.ee/service/view/12912?lang=et

NB! Registreerimine sündmustele toimub nüüd läbi Integratsiooni Sihtasutuse iseteeninduse, kuhu saate siseneda ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID abil. Palun tutvuge iseteeninduse kasutusjuhendiga: https://integratsioon.ee/iseteenindus

Lisainfo:

Tallinna eesti keele maja