Tähistame taasiseseisvumispäeva Laulupiknikuga

20. augustil kogunevad Narva Joaorgu Laulupiknikule tunnustatud koorid ja armastatud artistid, et tähistada üheskoos publikuga lauldes Eesti taasiseseisvumise 32. aastapäeva. Suurt üheslaulmist korraldab Integratsiooni Sihtasutuse Narva eesti keele maja.

„Nagu 2021. aastal Narvas toimunud Kooslaulmispidu, on ka Laulupiknik keelte ja kultuuride vaheliseks sillaks. Selle eesmärk on tuua kokku Ida-Virumaa inimesed ning erinevad kogukonnad, et näidata Narva kultuurilist rikkust, harjutada üheslaulmise kaudu eesti keelt ja tähistada koos Eesti taasiseseisvumispäeva,” ütles Laulupikniku loovjuht ja Integratsiooni Sihtasutuse Narva eesti keele maja juhataja Anna Farafonova.

Laulupikniku peaesineja on Narva eesti keele maja tandemkoor, kellega liitub laval sõpruskoor Paldiskist. Kontserdil astuvad üles ka Narva eesti keele maja loodud kogukondliku räppooperi „Karma” solistid Kelli Uustani ja Atlan Karp ning Narva laulja Anne Kalinen. Samuti võtavad kontserdist osa Narva Muusikakooli koorid, Narva Rahvaste Maja koor, Narva folklooriansambel Suprjadki ja Iisaku regilauluansambel Silmaline. Jalga keerutavad rahvatantsurühm Jun-Ost ja Narva Eesti Seltsi tantsurühm Värtnad. Õhtu lõpus ühineb esinejatega Uku Suviste. 

„Üheslaulmise repertuaari valis Narva eesti keele maja koostöös partneritega sellised laulud, mis oleksid võimalikult paljudele tuttavad. Need kõlavad nii eesti kui ka ukraina, vene ja vadja keeles. Terve kontserdi jooksul saavad peokülalised kaasa laulda, sest laulude sõnad on näha suurelt ekraanilt,” ütles Anna Farafonova. „Kõik huvilised saavad Laulupiknikul tasuta osaleda. Tulijatel tasub kaasa võtta kõik piknikuks vajalik – alates toitudest kuni piknikutekini.”

Laulupiknik toimub 20. augustil Narva Joaorus linnuse nõlval. Sisse pääseb kell 16.30, kontsert toimub kell 17-20. Kohapeal ootab lapsi batuudiplats ja kõigil on võimalik osta tänavatoitu. Kaasa tasub võtta kõik piknikuks vajalik (toit ja piknikutekk) ning selga panna ilmale vastavad riided (vihma korral vihmakeep). Sündmus on kõigile osalejatele tasuta.

Ettevalmistusi Laulupiknikuks saab jälgida meie Facebooki kontol: https://fb.me/e/6hDbRzlJT

Fotod: 2021. aastal toimunud Kooslaulmispidu (fotode autor: Anastassia Volkova)

Üheslaulmine 2021 1

Üheslaulmine 2021 2

Üheslaulmine 2021 3

Kooslaulmispidu 2021 6

Üheslaulmine 2021 4

Üheslaulmine 2021 5

Üheslaulmine 2021 7