Startis taskuhäälingute sari "Näita oma keelt!"

9. veebruaril läks eetrisse esimene saade taskuhäälingute sarjast "Näita oma keelt/Покажи свой язык", mille loojateks on Integratsiooni Sihtasutuse Narva eesti keele maja õpetajad. Saated sobivad kuulamiseks alates keeletasemest B1. 

Selle projekti eesmärk on aidata eesti keele õppijatel tunda end eesti keelt emakeelena kõnelejatega suheldes mugavamalt ja tutvuda keerukamate fraasidega. Narva eesti keele maja õpetajad Julia ja Pille arutlevad rõõmsas dialoogiformaadis eesti keele kõne nüansside üle, võrdlevad eesti ja vene keele grammatika ja sõnavara iseärasusi ja annavad isegi kodutöid. Esimeste saadete teemadeks on "Tervitused ja hüvastijätud", "Kehaosad teises funktsioonis", "Väljendid sõnaga “käsi”" ja "Mida kõike saab pidada?". 

Kokku luuakse 12 taskuhäälingu saadet pikkusega 5-8 minutit. Uus saade valmib iga kahe nädala tagant. Narva eesti keele maja meeskond loodab väga, et „Näita oma keelt“ projekt äratab eesti keele nüansside vastu ning aitab ühist keelt leida!

Taskuhäälingu esimest saadet "Tervitused ja hüvastijätud" saate kuulata eesti keele maja Soundcloud'i kanalilt, kuhu lisanduvad uued saated iga kahe nädala järel.