Riigikogu lahtiste uste päev toob Toompeale kultuuririkkuse aasta

Riigikogu tähistab laupäeval, 20. aprillil 105. sünnipäeva traditsioonilise lahtiste uste päevaga, mis on tänavu pühendatud kultuuririkkuse aastale. Tegevusi pakuvad Eesti Vabaõhumuuseum, Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit, Tallinna Keskraamatukogu ning Eesti Rahvusraamatukogu.

Riigikogu lahtiste uste päev algab Kaitseliidu Sakala Maleva torupilliansambli kontserdiga Toompea lossi rõdult. Külalisi tervitab Riigikogu esimees Lauri Hussar.

Terve päeva jooksul toimuvad Toompea lossis ekskursioonid, fraktsioonides saab kohtuda Riigikogu liikmetega ning avatud on pääs Pika Hermanni torni.

Kohvikus peetaval arutelul vahetavad lõimumise teemal mõtteid Riigikogu liikmed Vadim BelobrovtsevLiisa PakostaEduard Odinets, Henn PõlluaasPipi-Liis Siemann ja Riina Solman. Arutelu juhib Urmas Vaino.

Konverentsisaalis toimub Riigikogu ja koolide võistkondade vaheline traditsiooniline mälumäng. Riigikogu võistkondadesse kuuluvad parlamendiliikmed Yoko AlenderArvo AllerEnn EesmaaAndre HanimägiAndrei Korobeinik ja Peeter Tali.

Ekskursioone teevad Riigikogu liikmed Anti PoolametsPipi-Liis Siemann ja Maria Jufereva-Skuratovski.

Kultuuririkkuse aasta puhul on üles seatud Eesti Vabaõhumuuseumi Kuie kooli töötoad koos vabariigiaegse Lau külapoe kaubavalikuga ning Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu töötoad, kus saab valmistada õnneristi, tuulevurri, rookrooni ja südamepaela.

Külas on ka Tallinna Keskraamatukogu liikumis- ja keelemängude ning raamatukogubussiga Katarina Jee, külaliste teadmisi paneb proovile Rahvusraamatukogu ning Riigivanem August Rei sihtasutus pakub võimalust läbida Eesti ajaloo kiirkursus ja teha pilti Rei fotoseina taustal.

Päeva lõpetab hea tuju kontsert ansamblilt EHALE.

Esimene iseseisvas Eestis rahva valitud esindus – Asutav Kogu – tuli kokku 23. aprillil 1919. aastal Tallinnas. Riigikogu tähistab seda sündmust lahtiste uste päevaga, mis toimub tänavu 24. korda.

Sissepääs, tegevused ja üritused on tasuta.

Riigikogu lahtiste uste päeva kava.