Räpiooper "Karma" pälvis 2020. aasta keeleteo tiitli

Integratsiooni Sihtasutuse Narva eesti keele maja lavastatud räpiooper „Karma“ pälvis 2020. aasta keeleteo konkursil ühe kahest peaauhinnast.

Räpiooper oli ainulaadne keeleõppe ja lõimumise projekt, mis ühendas erineva kultuuritaustaga ja vanusega inimesi, professionaale ja amatööre, räppi ja ooperit ning andis Ida-Virumaalt pärit eesti keele õppijatele võimaluse lihvida oma keeleoskust näideldes ja räppides. Keeleõppijatele olid toeks peaosatäitja Kelli Uustani ja kõrvalosatäitja Atlan Karp.

„Suur tänu meie õppijatele, kes julgevad mitte ainult eesti keeles laval rääkida, vaid ka räppida. Tänu nende avatusele ja entusiasmile sündiski sellest hullumeelsest ideest aasta keeletegu. Aitäh Neeme Kuningale, kes kogu lavastuse kokku lõimis ja kirjutas enamiku laulusõnadest,“ ütles räpiooperi idee autor ja eestvedaja, Integratsiooni Sihtasutuse Narva eesti keele maja õpetaja Krismar Rosin.

Räpiooperi loometoimkonda kuulusid Integratsiooni Sihtasutuse Narva eesti keele maja õpetajad Krismar Rosin, Pille Maffucci ja Julia Viirsalu, lavastaja Neeme Kuningas, koreograafid Ulyana Lint ja Valeria Vetoshkina, dramaturg Mihkel Seeder ning heliloojad Pavel Botšarov ja Karl Kivastik. Räpiooper „Karma“ esietendus toimus 19. septembril 2020 Vaba Lava Narva teatrikeskuses.

2020. aasta keeleteo tiitlile kandideeris 35 eelmise aasta keeletegu. Keeleteo konkurssi korraldavad Haridus- ja Teadusministeerium, Emakeele Selts ja Keeleamet. Lisainfoga keeleteo konkursi kohta saab tutvuda SIIN.

Räpiooperit saab järelvaadata Youtube´ist.

Image
Karma