Otsime Ida-Virumaal keeleõppijatest osatäitjaid räpiooperisse!

Integratsiooni Sihtasutuse Narva eesti keele maja alustab ainulaadse eesti keele õppe projektiga – räpiooper „KARMA“ lavastamisega. Räpiooperi osatäitjatena kaasatakse eesti keele õppijaid Ida-Virumaalt. Räpiooperi esiettekanne on planeeritud 2020. aasta septembriks Narva Ooperipäevade raames.

Räpiooperi virtuaalsetele katsetele on oodatud kõik eesti keele õppimisest huvitatud Ida-Virumaa muusika-, teatri- ja tantsuhuvilised alates 18. eluaastast, kelle emakeel ei ole eesti keel ning kes ei ole professionaalsed näitlejad.

Katsed räpiooperi rollidesse toimuvad kolmes voorus. Esimene voor kestab 16. aprillist 1. maini ning toimub virtuaalselt. Osalejatel tuleb saata žüriile video 20-sekundilise enesetutvustusega eesti keeles ning eestikeelse luuletuse ja eesti lastelaulu esitusega aadressile [email protected].
 

Täpsemalt katsetes osalemise tingimuste kohta saab lugeda SIIN.

“Seni oleme eesti keele majades eesti keelt lisaks tavalistele tundidele õpetanud ka koos kokates, meisterdades, filme vaadates, lauldes ja lauamänge mängides. Siit tekkis ka mõte uuest loomingulisest keeleõppe projektist, kus keelt saab õppida näideldes ja räppides“ ütles räpiooperi idee autor, Narva eesti keele maja õpetaja Krismar Rosin. „Räpiooper „KARMA“ jutustab liigutava, elulise ja hoogsa loo Narvas elavast üksikemast Karmast, kes oma laste pilvitu tuleviku nimel ületab kõik eelarvamused ja takistused ning saavutab edu nii töö- kui eraelus,“ lisas Krismar Rosin.

Räpiooperi loometoimkonda kuuluvad tuntud tegijaid mitmest valdkonnast ja põlvkonnast: tunnustatud ooperilavastaja, hetkel ka Kohtla-Järve Gümnaasiumi etenduskunstide mooduli juhendaja, Neeme Kuningas, muusikud Pavel Botšarov ja Karl Kivastik, VAT teatri dramaturg Mihkel Seeder, orkestrijuht ja arranžeerija Teno Kongi, Narva Ooperipäevade eestvedaja Julia Savitskaja, Integratsiooni Sihtasutuse Narva eesti keele maja õpetaja Krismar Rosin jt.

Etenduses teevad kaasa Ida-Virumaa tänava-, hiphopi- ja breigitantsu tipud.

Räpiooperis kaasalöömist ei tasustata. Osatäitjad saavad võimaluse lihvida projekti jooksul oma eesti keele ja näitlemisoskust loometoimkonda kuuluvate professionaalsete juhendajate käe all.