Otsime Ida-Virumaa õpetajatele eesti keele kursuste läbiviijat

Kuni 18. juulini on koolitusfirmad oodatud osalema riigihankes, mille tulemusena Integratsiooni Sihtasutus tagab 120-le õpetajale võimaluse parandada eesti keele oskust alates septembrist Jõhvis, Kohtla-Järvel, Sillamäel ja Narvas toimuvatel keelekursustel.

Taolist riigihanget Integratsiooni Sihtasutus korraldab Haridus- ja Teadusministeeriumi rahastamisel viiendat korda. “Seeläbi oleme toeks Ida-Virumaa koolieelsete lasteasutuste ja üldhariduskoolide õpetajatele, kes on huvitatud eesti keele oskuse parandamisest ja riikliku tasemeeksami sooritamisest,” kinnitas Haridus- ja Teadusministeeriumi keeleosakonna peaeskpert Riina Koolmeister.

Integratsiooni Sihtasutus näeb partnerina koolitusfirmat, kes on valmis läbi viima eesti keele kursused B2 ja C1 tasemel mahus 250 akadeemilist tundi Narvas, Sillamäel, Jõhvis ja Kohtla-Järvel 120-le õpetajale. “Oluline, et õpe toimuks keelekeskkonnas, arvestaks õpilasega, parandaks keeloskust taseme võrra ja motiveeriks seda eduka keeleeksami sooritamisega kinnitama,“ lisas riigihanget korraldav Integratsiooni Sihtasutuse keeleõppe valdkonnajuht Jana Tondi.

Keelekursused on plaanis läbi viia perioodil september 2019 – mai 2020. „Tahame valida koolitaja juulikuus, et augustis moodustada õpperühmad koostöös haridusasutuste ja kohalike omavalitsustega. Seepärast pakkumuste esitamise tähtaeg on 18. juuli. Riigihankes osalemiseks vajalikku informatsiooni leiab meie kodulehelt,“ selgitas Jana Tondi.

Tänavu mais lõppenud keelekursustel osales 120 Ida-Virumaa õpetajat. „Iga õppija õpitulemuste analüüsist ja testimise tulemustest on nähtav, et keelekursused on laiendanud nende sõnavara ja nad saavad kasutada eesti keelt vabamalt nii igapäeva elus kui ka tööl. Praeguseks 64 õpetajat kinnitasid oma paranenud eesti keele oskust keeleeksami eduka sooritamisega ja 54 plaanivad seda teha tulevikus,“ rääkis keelekursuste mõjust Jana Tondi.

Integratsiooni Sihtasutuse läbiviidava riigihanke tingimustega on võimalik tutvuda siin.

FOTO

Üks tänavuste keelekursuste raames toimunud tundidest.

Lisainfo:

Jana Tondi

Keeleõppe valdkonnajuht

+372 659 9069
jana.tondi@integratsioon.ee