Ootame taotlusi Ida-Virumaal spordi- ja kultuuriürituste korraldamiseks

Integratsiooni Sihtasutus kuulutab tänasest välja taotlusvooru Ida-Virumaal toimuvate spordi- ja kultuuriürituste toetamiseks, mis edendavad piirkonna majandusarengut, ettevõtlust ja turismi, suurendavad regiooni atraktiivsust, toovad piirkonda külastajaid kogu Eestist ning aitavad kaasa erineva kultuurilise taustaga inimeste vaheliste kontaktide loomisele. Taotlusi saab esitada 21. aprillini 2022, taotlusvooru rahastab Rahandusministeerium.

„Ida-Virumaal on viimastel aastatel toimunud palju põnevat ning nüüd, kui koroonapiirangud on leevenenud, on suurepärane aeg taas kohapealsete suurürituste planeerimiseks. Taotlusvoor annab ettevõtjatele, asutustele ja organisatsioonidele hea võimaluse oma spordi- ja kultuurisündmustele rahalist tuge saada,“ sõnas riigihalduse minister Jaak Aab. „Teretulnud on absoluutselt kõik ettevõtmised, mis piirkondlikku kultuurielu ja majandust rikastavad ning külalisi meelitavad,“ lisas minister.

„Just praegu on eriti oluline toetada piirkondi ja kogukondi sidustavaid ja ühendavaid algatusi. Luua kultuuri- ja spordiürituste näol ühiseid „pindu“, kus kokku saada,“ ütles Integratsiooni Sihtasutuse kultuurilise mitmekesisuse valdkonnajuht Ave Härsing.

Taotlusvooru eelarve on 200 000 eurot. Toetuse minimaalne summa on 10 000 eurot ja maksimaalne 25 000 eurot ühe taotluse kohta.

Taotlusvoorus toetatavad üritused peavad olema vähemalt maakondliku tähtsusega ning minimaalse osalejate arvuga 1000 inimest. Toetatakse nii esmakordselt toimuvaid spordi- ja kultuuriüritusi kui ka korduvaid. Projektide abikõlblikkuse periood on 22.03.2022 - 22.01.2023.

Toetust saab taotleda Kultuuriministeeriumi toetuste menetlemise infosüsteemi kaudu. Lisainfoga taotlusvooru tingimuste kohta saab tutvuda SIIN.

Ida-Virumaa ettevõtluse ja turismi edendamine ning spordi- ja kultuuriürituste algatamine ning arendamine Ida-Virumaal on osa riigi regionaalpoliitika programmi raames elluviidavast Ida-Virumaa programmist, mida rakendab Integratsiooni Sihtasutus koostöös Rahandusministeeriumiga.

Lisainfot taotlusvoorus osalemise kohta saab infopäeval, mis toimub 8. aprillil kell 14 (eesti keeles) Microsoft Teamsi keskkonnas. Infopäevale palume registreeruda aadressil [email protected]. Registreerunutele saadetakse täpsem info üritusel osalemiseks.

Lisainfo:
Ave Härsing
Integratsiooni Sihtasutuse kultuurilise mitmekesisuse valdkonnajuht
+372 659 9024
[email protected]