Ootame eesti keele õpetajaid uue grammatikamängu „Käänuk” tutvustusele

Ootame eesti keele õpetajaid kolmapäeval, 11. septembril kell 14.00-16.30 Integratsiooni Sihtasutusse (Rävala pst 5, Tallinn, 6. korrus), kus Tartu Ülikooli doktorant Helena Metslang tutvustab grammatikamängu „Käänuk”. Tegemist on digimängu ja sõnastikuga eesti keele grammatika õppeks B1-, B2- ja kõrgemale tasemele.

Mäng kasutab oma pildikeeles koomikseid ning kaasahaaravaid ja elulisi situatsioone. Õppematerjal sobib grammatika selgitamiseks kui ka õpilastele vaatamiseks ja harjutamiseks õppetööst vabal ajal.

Mäng on vabalt kättesaadav ja sellega saab eelnevalt tutvuda SIIN.

Palume osalejatel võimalusel kaasa võtta sülearvuti, et saaks jooksvalt mängu katsetada. Mäng ei ole hetkel telefonis mängitav.

"Käänuki" aktiivsete kasutajate hulgas on ka Integratsiooni Sihtasutuse eesti keele õpetajad – mäng on toeks keelekursustel ja eesti keele grammtikakursusel. Sellest on saanud väärikas täiendus senistele iseseisva keeleõppe materjalidele nagu Keeletee ja Speakly.

Mäng on valminud Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituudi ning mängu visuaalne pool valmis koostöös Interactive Fate’i kirjaniku ja kunstnikega. Projektis löövad kaasa Edvin Aedma, Helena Metslang, Levar Lõhmus, Toomas Laasik, Helle Metslang, Raili Pool, Natalia Vaiss, David Ogren. Mängu valmimist on toetanud Euroopa Sotsiaalfond.

Lisainfo ja registreerumine: Helena Metslang, Helena.Metslang@gmail.com.