Narva linnasüdames avas uksed eesti keele maja 

Täna, 1. oktoobril, avati Narva südalinnas Integratsiooni Sihtasutuse peakontor ja Narva eesti keele maja uued ruumid. Eesti keele majas saavad kõik soovijad tasuta õppida ja harjutada eesti keelt.

Integratsiooni Sihtasutuse peakontor ja Narva eesti keele maja tegutsevad tänasest Narvas aadressil Linda 2 ehk endistes „Baltijetsi“ tehase ruumides. Integratsiooni Sihtasutus kolis oma peakontori Narva 2. jaanuaril 2019, jätkates tänaseni tööd ja pakkudes eesti keele maja teenuseid ning kursuseid ajutistel pindadel.

„Kultuurilise lõimumise eelduseks on keeleoskus. Narva eesti keele maja on eesti keele õppe ja teiste Kultuuriministeeriumi oluliste tegevuste tugipunkt. Siin ei õpita vaid klassis istudes, vaid ürituste ja nõustamise abil luuakse kultuuriruum ja keelekeskkond, kus eesti keelt kasutada. Sellise keskkonna loomine on eriti oluline just Narvas, kus mujal palju eesti keelt ei kõla. Integratsiooni Sihtasutus on teinud väga väärt tööd, seetõttu eraldas valitsus 2020. aastaks kultuuriministeeriumile täiskasvanute eesti keele õppeks kaks miljonit eurot lisaraha. Selle abil saab järgmisel aastal palju inimesi meie emakeelt ka siin uues majas tasuta õppida,“ ütles kultuuriminister Tõnis Lukas.

„Oleme oma uue kodu üle väga õnnelikud, kuna asume nüüd Narva kultuuri ja loovuse südames, kus meiega sama katuse all tegutsevad Narva Vaba Lava, ERRi Narva stuudio ja ettevõtlusinkubaator Objekt. Meie kolimine on toonud riigi Narva elanikele lähemale, oleme loonud 20 töökohta ning oleme kõige paremas mõttes hea näide riigi avatusest inimese poole,“ sõnas Integratsiooni Sihtasutuse juhataja Irene Käosaar. „Eesti keele õppe läbiviimine ning keele harjutamiseks keskkonna loomine ja toetamine on vaid üks osa meie tegevusest. Narva eesti keele majast saab kindlasti veel üks eesti kultuuri edasikandja Ida-Virumaal,“ lisas Irene Käosaar.

Narva eesti keele maja juhataja Margarita Källo sõnul mitmekesistavad eesti keele majas pakutavad õppetegevused ja teenused keele praktiseerimise ja kasutamise võimalusi Ida-Virumaal. „Eesti keele maja avamine Narvas parandab oluliselt kvaliteetse eesti keele õppe ning lõimumisalase toe kättesaadavust kogu piirkonnas. Lisaks Narvale arendame koostööd ka kohalike omavalitsuste ja õppeasutustega Kohtla-Järvel ja Sillamäel, et pakkuda ka seal elavatele inimestele tasuta eesti keele õpet ja nõustamist,“ ütles Margarita Källo. 

Narva eesti keele maja avaüritusest võtsid täna osa riigikogu, valitsuse, ministeeriumide ja riigiametite, kohalike omavalitsuste, saatkondade ning muude partnerorganisatsioonide esindajad. Lõbusas „Eesti keele mängus“ panid oma eesti keele oskuse proovile ooperilaulja ja Narva Ooperipäevade peakorraldaja Julia Savitskaja, instrumentalist, džässifestivali korraldaja ja Sillamäe muusikakooli juht Vladimir Võssotski  ning legendaarse hiphopgrupi 5Miinust liige Pavel Botšarov alias Venelane. 

Avamisürituse fotodega saab tutvuda: https://bit.ly/2neKBSi

Fotod: Andres Raudjalg

Eesti keele majja on oodatud kõik eesti keelest erineva emakeelega täiskasvanud inimesed sõltumata keeleoskusest, et õppida, harjutada või lihtsalt kuulata eesti keelt ning elada kohalikku ellu kiiremini sisse. Eesti keele majas pakutakse erinevaid keeleõppe võimalusi: erineva tasemega keelekursuseid, tandemõpet, keelekohvikus või filmiõhtutel osalemist, samuti korraldatakse keelepraktikat õpitubade formaadis. Eesti keele majas saab ka professionaalset keelenõustamist. Kõik eesti keele maja teenused on tasuta.

Narva eesti keele maja on külastajatele avatud igal tööpäeval aadressil Linda 2, ühendust saab võtta ka e-posti [email protected] või telefoni 6599030 teel.

Integratsiooni Sihtasutuse koosseisus tegutseb kaks eesti keele maja – Tallinnas ja Narvas. Esimene eesti keele maja avati 2019. aasta alguses Tallinnas aadressil Rävala pst 5. Eesti keele majade tegevusi rahastatakse Kultuuriministeeriumi kaudu riigieelarvest ja Euroopa Sotsiaalfondist. 

[[{"fid":"3209","view_mode":"article_img_large","fields":{"format":"article_img_large","alignment":"center","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false},"link_text":null,"type":"media","field_deltas":{"1":{"format":"article_img_large","alignment":"center","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false}},"attributes":{"class":"media-element file-article-img-large media-wysiwyg-align-center","data-delta":"1"}}]]

[[{"fid":"3210","view_mode":"article_img_large","fields":{"format":"article_img_large","alignment":"center","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false},"link_text":null,"type":"media","field_deltas":{"2":{"format":"article_img_large","alignment":"center","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false}},"attributes":{"class":"media-element file-article-img-large media-wysiwyg-align-center","data-delta":"2"}}]]

Lisainfo:
Margarita Källo
Narva eesti keele maja juhataja
Tel: 56245840
[email protected]