Narva elanikud saavad eesti keelt harjutada Narva Keskraamatukogus

Integratsiooni Sihtasutuse Narva eesti keele maja ja Narva Keskraamatukogu alustavad märtsis ühisüritustega, kus kõik soovijad saavad tasuta eesti keelt harjutada vabas õhkkonnas raamatute ja kirjandusega tutvudes.

Alates 14. märtsist toimuvad laupäeviti kell 11.00 Narva Keskraamatukogus muinasjutuhommikud väikelastele ja nende vanematele, kus osalejad saavad tutvuda lastekirjanike loomingu ja erinevate rahvaste muinasjuttudega. Alates 17. märtsis toimuvad teisipäeviti kell 14.00 täiskasvanute kirjandusklubi kohtumised, kus loetakse raamatuid ja arutletakse koos nende sisu üle, toimuvad viktoriinid, seiklusmängud ja filmide vaatamine.

„Raamatukogu on uute teadmiste ja oskuste allikas. Raamatud ja nendes sisalduvad lood on kindlasti abiks ka keeleõppes, pakkudes ohtralt võimalusi mõtisklemiseks, tõlgendamiseks, arvamuse väljendamiseks ja arutlemiseks kirjutatu üle. Meie soov ongi aidata inimestel arendada nende eesti keele oskust, tutvudes raamatutega ja arutledes nende üle,“ ütles Integratsiooni Sihtasutuse Narva eesti keele maja juhataja Margarita Källo.

„Raamatukogudel on olnud läbi aegade tähtis roll lugemisharjumuste kujundamisel. Meie raamatukogus töötavad pedagoogiharidusega raamatukoguhoidjad, kes oskavad jagada näpunäiteid ja oma mõtteid, kuidas tekitada lastes huvi lugemise vastu ning milliseid raamatuid ja meetodeid selleks kasutada. Eesti keele õppimiseks ja harjutamiseks on raamatukogu lasteosakonnas loodud mõnus keskkond ja ette valmistatud iganädalased huvitavad programmid nii suurtele kui väikestele,“ ütles Narva Keskraamatukogu direktor Maritsa Ort.

Üritused toimuvad Narva Keskraamatukogus aadressil Malmi 8. Üritustest saavad osa võtta kõik huvilised, osalemine on tasuta. Lisainfo ürituste ja registreerimise kohta avaldatakse eesti keele maja Facebooki lehel www.facebook.com/eestikeelemaja ja Integratsiooni Sihtasutuse sündmuste kalendris integratsioon.ee/kalender.