Narva eesti keele maja filmiakadeemia kuulutas välja vastuvõtukatsed

Integratsiooni Sihtasutuse Narva eesti keele maja filmiakadeemia ootab eesti keele õppijaid saama teadmisi filmikunsti alalt, õppima näitlemist ja harjutama eesti keelt. Avaldusi oodatakse 18. märtsini, õppetöö algab 27. märtsil. Projekti finaaliks on lühimängufilm „Valik“.

„Meie eesmärk on luua ja toetada Ida-Virumaal keelepraktiseerimist toetavat keskkonda,“ ütles Narva eesti keele maja juhataja Anna Farafonova. „ Näitlemiskool on üks võimalusi nendele, kes soovivad oma loomingulist poolt arendada ja eesti keelt lihvida. Töötubades osalemine, näitlemiskunsti õppimine, omavaheline suhtlus ja lõpuks filmiplatsil oma oskuste näitamine – just need aitavad laiendada suhtlusvõrgustikku, keelebarjäärist üle saada ja ennast palju kindlamalt tunda.“

Filmikooli kohtumised toimuvad 27. märtsist 29. maini igal pühapäeval kell 12-15 Narvas. Ühe sessiooni pikkus on 3 tundi. Filmikool on mõeldud täiskasvanutele ning selles osalemiseks on soovituslik eesti keele tase B1+.

Igal kohtumisel tehakse näitlemise, kõnetehnika ja psühhotehnika harjutusi. Osalejad saavad muuhulgas lihvida oma eesti keele oskust, koguda uusi teadmisi filmikunstist, harjutada enese väljendamist ning leida uusi kontakte nii narvakate kui filmiprofessionaalide seast.

Narva eesti keele maja filmiakadeemias õpetatakse lisaks näitlemisele ka stsenaristikat ja produtseerimise köögipoolt. Õppejõududeks on Eesti teatri- ja filmimaailmas end tõestanud professionaalid.

Narva eesti keele maja filmiakadeemia projekti juht ja eesti keele õpetaja Julia Viirsalu: „Eesti keele maja on juba ammu standardsest ja klassikalisest õppevormist kaugemale jõudnud, tekitades inimestes huvi eesti keele õppimise ja kultuuriga tutvumise vastu. Näitlemiskool ei tähenda otseselt, et me hakkame tulevasi näitlejaid koolitama. See loob võimaluse mõista näitlemise tähendust, kohtuda huvitavate inimestega, kes on oma elu sidunud kino ja teatriga, proovida endas avastada uusi tahke väljapaistvate eesti õpetajate ja mentorite abiga.“

Filmikooli astumiseks tuleb täita hiljemalt 18. märtsiks 2022 ankeet. Kohtade arv on piiratud, osaleda saab kuni 60 inimest.

Kooli lõpetajaid ootab kõiki tunnistus ning parimad 10 saavad rolli lühimängufilmis "Valik", mis esilinastub selle aasta sügisel.

Lühifilm „Valik“ räägib noorest piirivalvurist, kes peab valima armastuse või seaduse vahel. Filmi aitavad üles võtta kohalikud filmitegijad Sofia Kostenkova ja Jelena Pazilina. Kõik filmi osatäitjad valitakse filmikooli õppurite seast. Mängufilmi võtted viiakse ellu koostöös Viru Filmifondiga.

Lisainfo ja kandideerimine: integratsioon.ee/valik