Muuseumireede - Bastionikäigud ja Raidkivimuuseum B1+ (Tallinn)

27.01.2023 14:00 - 15:30
Komandandi tee 2, Tallinn

Muuseumireede on eesti keelest erineva emakeelega täiskasvanutele eesti keele õpet toetava tegevuse ürituste sari.  Sarja raames toimub erinevate Tallinna muuseumide (nt Bastionikäigud ja Raidkivimuuseum, Adamson-Ericu muuseum, Kalamaja muuseum, Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone) külastus, sh muuseumipedagoogiga ekskursioon eesti keeles. Pärast ekskursiooni saab osaleja muuseumiga iseseisvalt tutvuda.

Muuseumireede leiab aset üks kord kuus reedeti: 27.01, 17.02, 24.03 ja 21.04.

Seekord külastame bastionikäikude ekspositsiooni „Ajarännak. Tallinn 1219-2219“. Saame teada, millal olid salapärased käigud koos bastionidega ehitatud ja mis oli nende otstarve ning kuidas on bastionikäike erinevatel aegadel kasutatud. Tutvume bastionikäigus asuva Raidkivimuuseumi ekspositsiooniga „Varemete linn“, mis koosneb rohkem kui kahesejast raidkivist ja fragmendist. Kõnnime läbi nelja ruumi: „Eedeni aia“, „Sammaste saali“, „Surma saali“ ja „Päikesesaali“.

Osaleja saab arendada eesti keeles kuulamist (muuseumipedagoogi jutu kuulamine), rääkimist (muuseumipedagoogile küsimuste esitamine), lugemist (muuseumi väljapanekuga iseseisev tutvumine) ning tõsta oma kultuurilist ja ajaloolist teadlikkust.

  • Suhtlustase: B1+
  • Aeg: 27.01 kell 14.00-15.30
  • Koht: kogunemine Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis (Komandandi tee 2, Tallinn)
  • Osalejate arv: 25

Korraldaja: Inna Arno ([email protected])

Registreerimine: (16.01 kell 12.00) https://iseteenindus.integratsioon.ee/service/view/12526?lang=et

NB! Registreerimine sündmustele toimub nüüd läbi Integratsiooni Sihtasutuse iseteeninduse, kuhu saate siseneda ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID abil. Palun tutvuge iseteeninduse kasutusjuhendiga: integratsioon.ee/iseteenindus.

Lisainfo:

Tallinna eesti keele maja