Matsalu loodusfilmide festivali MAFF filmide vaatamine koos aruteluga (Narvas)

26.09.2020   13:00
Vaba Lava Narva (Linda 2)

Esmakordselt sel aastal toob eesti keele maja Matsalu loodusfilmide festivali filmid Narva!

Miks tasub filme vaatama tulla?

Festival toob Eestisse tervest maailmast kõige värskemad looduse ja keskkonnateemalised filmid. Iseäranis nüüd, kui piirid on kinni, saame filmide kaudu rännata kaugetesse maadesse, imetleda looduse ilu, mõtiskleda inimese ja looduse suhete üle ning avardada oma teadmisi ülemaailmsete keskkonnaprobleemide osas, millest ei ole ka Eesti puutumata jäänud.

Pärast iga filmi toimub lühike arutelu. Laupäeval, 26.09 on meiega terve päeva koos Narva endine linnaarhitekt Ivan Sergejev, kelle praegune töö on samuti tihedalt seotud keskkonna teemaga. Filmipäeva lõpus toimubki Ida-Virumaa keskkonda ja tulevikku puudutav arutelu.

Narvas näidatavad filmid on kas vene või inglise keeles eestikeelsete subtiitritega. Arutelud toimuvad eesti keeles.

Filmid on tasuta, vajalik eelregistreerimine!

Registreeru siin:

 

Natuke Matsalu loodusfilmide festivali taustast: Esimene Matsalu festival toimus Lihulas juba 2003. aastal. Üritus sai oma nime naabruses asuva Matsalu rahvuspargi järgi, mis on ühtlasi Euroopa üks suurimaid linnukaitsealasid. Tänaseks on festival kasvanud rahvusvaheliseks ürituseks, mis ulatub Lihulast välja Pärnusse, Narva, Tallinnasse, Tartusse jm.

Iga-aastasel festivalil tuuakse vaatajani lai valik uutest loodusfilmidest üle maailma. Programmi mahub linateoseid nii metsikust loodusest, inimtegevuse ja looduse koosmõjust, keskkonna jätkusuutlikkusest ja looduskaitsest, ekspeditsioonidest ja uurimisretkedest kui ka põlisrahvastest ning nende elust. Festivali kavasse mahub ligi sada filmi, millest kolmandik linastub rahvusvahelises võistlusprogrammis.

Igal sügisel Matsalus toimuval filmipeol on juba 18-aastane traditsioon. Seega on festival uhkelt üks Baltikumi ja Põhjamaade vanimaid loodusfilmide festivale Vaasa sõsarfestivali kõrval.
Vaata lähemalt: matsalufilm.ee

Lisainfo:

Narva eesti keele maja