Matsalu loodusfilmide festival Narvas

23.09.2021 17:00 - 24.09.2021 21:00
Narva Vaba Lava

Ka sel aastal saab Narvas näha rahvusvahelise Matsalu loodusfilmide festivali filme. Viimase kahe aasta maailma parimad loodus- ja dokumentaalfilmid annavad võimaluse kogeda looduse hingematvat ilu ja korrapära, kaasa elada inimeste pingutustele loodusega suheldes ning kaasa mõelda aktuaalsetel keskkonnaga seotud teemadel. Seekord viivad filmid meid põhjapõdrakasvataja jälgedes Siberi taigasse, metsikute hobuste radadele Ungari steppidesse, Lääne-Hiina Sichuani provintsi, kust on kadumas mesilased, ning kiilina Saksamaale Harzi mägedesse Okeri jõele.

Linastustele Narva Vaba Lava saalis eelnevad ja järgnevad eestikeelsed arutelud filmiga seotud teemadel. Kohale on kutsutud eksperdid, kes nähtut kommenteerivad ja küsimustele vastavad.

Kavas on:

23. septembril kell 17.00  "Kui lumi sulab" (Когда тает снег) 
Venemaa | 2021 | 63’ | Vaata treilerit
Originaalkeel: inglise, vene, itaalia | subtiitrid: eesti
Film jälgib paralleelselt erakust põhjapõdrakasvataja elu taigas ning tema tütre elu Roomas. Kuuleme mõlema mõtisklusi elust ja “vere kutsest”.
Registreerimine: https://forms.gle/vpJSEGU8A9uVrHLp7 

23. septembril kell 19.00 “Metshobused - pusta lugu” (Wild Horses - A Tale from the Puszta)
Saksamaa Austria Ungari| 2021 | 88’ | Vaata treilerit
Originaalkeel: inglise | subtiitrid: eesti
Film jälgib Prževalski hobuste, ainsate tänini säilinud metsikute hobuste liigi elu Ungari stepis ehk pustas läbi varsatüdruk Doti elu.
Registreerimine: https://forms.gle/KkqmeAF9QUZHknWx5

24. septembril kell 17.00 “Maa: Helitu” (Earth: Muted)
Rootsi | 2021 | 70’ | Vaata treilerit
Originaalkeel: hiina| subtiitrid: eesti
Film räägib kolmest taluperest Hiina Sichuani provintsis Hanyuani orus, kes püüavad tagada jätkusuutliku elu endale ja oma järglastele tingimustes, kus mesilased on pestitsiidide kasutamise tõttu välja suremas.
Registreerimine: https://forms.gle/98cSPqSTJ9fB19XV8

24. septembril kell 19.00 “Mu kiilide jõgi” (Im Reich der Auen - die Oker)
Saksamaa | 2021 | 52’
Originaalkeel: inglise | subtiitrid: eesti
Imekaunis film, mis jälgib aegluubis võtete abil seninägematut ja hämmastavat kiilide ning teiste jõe- ja jõeäärsete asukate elu.
Registreerimine: https://forms.gle/pFwaVFH3PN6y2Haw6

NB! Filmidel on eestikeelsed subtiitrid, filmi originaalkeelte hulgas on peamiselt inglise keel, aga ka vene ja hiina keel.

Kooliõpilastel on lisaks võimalus vaadata filmi erinevate loomaliikide lastetubadest ning teha koos puumadega läbi ellujäämiskursus Tšiili Andide karmides tingimustes. Nii 23. kui ka 24. septembril toimub Narva linnas loodusretk kooliõpilastele. Seal uuritakse Alutaguse Matkaklubi matkajuhtide eestvedamisel linnas elavaid närilisi ning räägitakse linnaprügi tekkimisest ja vältimisest.

Terviseinfo. Üritustel saavad osaleda üksnes vaktsineerimiskuuri läbinud, COVID-19 haiguse läbi põdenud või negatiivse testitulemusega inimesed. Selle tõendamiseks palume esitada kehtiv tõend (kas paber- või digikujul) ja isikut tõendav dokument. Alla 18-aastased noored tõendit esitama ei pea.
Ametliku tõendi puudumisel on võimalik tulla eelnevalt soetatud oma covid-kiirtestiga ning teha test 23. septembril vahemikus 16.30-18.30 kohapeal meditsiinitöötaja järelvalve all. Selle testi negatiivse tulemuse korral on võimalik vaadata kõiki Narva festivali filme. 

Matsalu loodusfilmide festivali filmid linastuvad Narvas koostöös Integratsiooni Sihtasutuse Narva eesti keele majaga. Nii filmid kui nendega kaasnevad arutelud on osalejatele tasuta. Palume eelnevalt registreeruda!

Image
MAFF Narvas 2021

Matsalu loodusfilmide põhifestival toimub igal aastal Lihulas, Matsalu rahvuspargi vahetus lähetuses just sel ajal, kui linnud on sealt läbi rändamas. Tänavune festival on juba 19. ja toimub ajavahemikus 15.-19.09.21. Festivali eesmärk ongi tutvustada ja tunnustada uusi loodus- ja keskkonnafilme ning nende loojaid, pakkuda külastajale võimalust osa saada maailma loodusfilmide paremikust ning suurendada seeläbi vaatajate teadlikkust ja huvi keskkonnateemade vastu. Festival propageerib looduslähedast ja säästvat elulaadi ning põlisrahvaste sügavalt loodusega seotud traditsioonide austamist.