Lõimumiskonverents on nüüd järelvaadatav

12.-13. novembril toimus Tallinnas rahvusvaheline lõimumiskonverents „Kommunikatsioon mitmekesises ühiskonnas: üksteise kuulmine vaatamata erinevustele“. Konverentsil esinesid rahvusvaheliselt tunnustatud eksperdid Soomest, Rootsist, Taanist, Tšehhist, Hispaaniast, Suurbritanniast ja Eestist. Kahe päeva jooksul toimusid arutelupaneelid ja töötoad, kus valdkonna eksperdid, teadlased, poliitikakujundajad ja konverentsil osalejad arutlesid kultuuridevahelise kommunikatsiooni, meediakasutuse, ühise infovälja ning muude teemade üle.

Konverentsi pildigaleriiga saab tutvuda SIIN (fotode autor on Ardo Kaljuvee).

Konverentsi ettekannete ja diskussioonide videosalvestusi saab järel vaadata siin:

12. november

Konverentsi avasõnad – kultuuriminister Tõnis Lukas ja Integratsiooni Sihtasutuse juhataja Irene Käosaar

I Ettekanded ja paneelarutelu „Meediakasutus, suhtluspraktikad ja avalik diskursus ning nende mõju lõimumisele“. Moderaator – Johannes Tralla (ERR):


II Ettekanded ja paneelarutelu „Uustulijate kohanemine ja usalduse loomine“. Moderaator – Liis Paloots (Rahvusvaheline Migratsiooniorganisatsioon):


13. november

III Ettekanded ja paneelarutelu „Kommunikatsioon ühiskonna eri gruppidega kriisi ajal“. Moderaator – Johannes Tralla (ERR):


IV Ettekanded ja paneelarutelu „Ülikoolid kui rahvustevahelise kommunikatsiooni näide“. Moderaator – Sille-Kadri Simer (Eesti Noorteühenduste Liit):


V Poliitiline väitlus Eesti erakondade esindajate vahel. Moderaator – Johannes Tralla

Osalejad: Riina Solman (Isamaa Erakond), Maria Jufereva-Skuratovski (Keskerakond), Kalle Grünthal (Eesti Konservatiivne Rahvaerakond), Andres Sutt (Reformierakond), Kirill Klaus (Sotsiaaldemokraatlik Erakond) ja Kristina Kallas (Eesti 200).


Konverentsil oli võimalik osaleda nii vahetult kui ka veebi vahendusel. Kohapeal võttis konverentsist osa ca 75 inimest. Konverentsi otseülekannet veebis jälgis 1717 unikaalset vaatajat.