Kutsume määratlemata kodakondsusega inimesi võtma osa ürituste sarjast Ida-Virumaal

Viie kohtumise jooksul arutleme Eesti kodanikuks saamise takistuste ja eeliste teemal, külastame Riigikogu, jagame detailset infot, mida teha kodakondsuse taotlemiseks ning anname nõu, kuidas eksamiteks valmistuda. Teid ootab palju kasulikku infot ja huvitavad kohtumised!

Kogu programm on vene keeles või venekeelse tõlkega.

Kohtumistel osalemine, kohvipausid ja eined ning transport Tallinnast/Narvast Rakverre on tasuta. Iga programmi vähemalt kolmel üritusel osaleja saab tasuta perepileti Lennusadamasse.

Tegevused toimuvad oktoobrist detsembrini 2021, peamiselt Narva ja Tallinna eesti keele majades, aga teeme ka erinevaid väljasõite. Iga inimene saab osaleda kõikidel üritustel või valib enda jaoks huvitavamad.

IDA-VIRUMAA ÜRITUSTE SARJA KAVA

T, 19. okt kell 17.00 – 20.00, Linda 2c, Narva
Tutvumine eesti keele maja ja rahvusköögiga. Teeme ringkäigu Narva eesti keele majas ja saame teada, milliseid tasuta eesti keel õppimise võimalusi seal pakutakse. Teeme tutvust Eesti rahvusköögiga ja maitseme rahvustoite. Tutvustatakse ürituste sarja programmi, saab registreeruda.

L, 6. nov kell 8.00–19.00, Rävala pst. 5, Tallinn, 6 korrus ja Roosikrantsi tn. 8B, Tallinn (korraldatud on transport Narva-Tallinn-Narva)
Väljasõit Tallinnasse. Foorumteatri etendus Eesti kodanikuks saamisest ja mittesaamisest. Interaktiivses ja põnevas loos otsitakse koos lahendusi. Lõunapaus. Soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise voliniku Liisa Pakosta büroo külastamine. Räägime õigustest ja võrdsetest võimalustest. 

L, 20. nov kell 11.00-14.30, Puškini tn. 5, Narva ja Tuleviku tn 7, Narva
Ühiskonna elu toetavate organisatsioonide külastamine Narvas. Loomingulise arengu ja vaba aja veetmise keskuse "Gagarin" külastamine ja tutvumine keskuse poolt pakutavate tegevustega. Loominguline ja praktiline töötuba. Kohvipaus koos võimalusega esitada küsimusi organisatsiooni esindajatele. MTÜ Vitatiim ja OÜ Vestifex tegevuse tutvustus. Saame infot, kuidas saada kasu elukestevast õppest ja osaleda rahvusvahelistes projektides. Arutleme vabatahtliku töö kasu ja tõhususe üle ühiskonna elu elavdamisel.

N, 25. nov kell 17.00 – 20.00, Linda 2c, Narva
Eesti keele taseme- ja kodakondsuseksamid - mis, kuidas, kus? Kuidas valmistuda keeletaseme ja kodakondsuse eksamiteks ning millised on võimalused ettevalmistuseks? Tutvustame kursust, mis valmistab ette kodakondsuse eksamiks. Räägime kodanikulepingu programmist, mis pakub tasuta keeleõpet kodakondsuse saamiseks. Kohvipaus koos võimalusega esitada küsimusi asjatundjatele. 

L, 4. dets kell 11.00 – 16.00, Rakveres, transport Ida-Virumaalt Narvast
Väljasõit Rakverre: Foorumteatri töötuba ja kohtumine Ruslan Trochinskyga. Inna Borisevichi UNCHR esindaja tervitussõnad. Foorumteatri töötuba teemal “Kellele ja milleks Eesti kodakondsus”. Lõunasöök. Loovkohtumine muusik Ruslan Trochinskyga. 

Üritustele registreerumiseks palume võtta ühendust Jelena Kulpina’ga Integratsiooni Sihtasutusest: Jelena.Kulpina@integratsioon.ee, 58135640.

Sarnaselt Tallinnale korraldatakse selline ürituste sari ka Tallinna eesti keele maja juures 21. oktoobrist 4. detsembrini. Kava leiate siit. 

Terviseinfo: Integratsiooni Sihtasutus lähtub ürituste korraldamisel kehtivatest koroonaviiruse leviku tõkestamise nõuetest. Üritustel saavad osaleda üksnes (1) vaktsineerimiskuuri läbinud, (2) COVID-19 haiguse läbi põdenud või (3) PCR testi (kehtib 72 h) või antigeeni kiirtesti (kehtib 48 h) negatiivse tulemusega inimesed, kes esitavad vastava tõendi.

  • Ürituste alguses toimub COVID tõendi ja isikut tõendava dokumendi kontroll.
  • Tõendi võib esitada nii paber- kui ka digikujul (nt telefonist).
  • Kohapeal ei ole testimise võimalust.

Lisainfo:

Jelena Kulpina

5813 5640
Jelena.Kulpina@integratsioon.ee