Kutsume koos Eesti Rahva Muuseumiga arutelule „Keel on aken ühiskonda“

Laupäeval, 22. juunil kell 16.00 toimub ERM-i kohvikus „Pööriöö“ avalik lindistus, kus Urmas Vaino modereerimisel jagatakse huvitavaid lugusid sellest, kuidas kõige erinevama päritolu ja taustaga inimesed on eesti keele ära õppinud ning kuidas see on muutnud ja mõjutanud nende tunnetust ühiskonnast, arusaamu, aga ka hakkamasaamist.

Arutlevad Tallinna Laagna Gümnaasiumi matemaatika õpetaja Celal Yildirim, näitleja Jekaterina Novosjolova Linnamäe, Pärnu keelekohviku liige Ritvars Menniks, tõlkija Erle Nõmm ja Raadio 4 toimetaja Petr Sushkov. Vestlusele järgneb diskussioon publiku osavõtul.

Vestlus salvestatakse ja avalikustatakse hiljem ERMi Youtube kanalis koos vene- ja ingliskeelsete subtiitritega. Järgnev diskussioon publiku ja keelepraktika osalistega (ERMi kursuse „Eesti keele praktika  kultuuriruumi tutvustamise kaudu“ Tartu ja Pärnu  lõpetajad) salvestatakse ERM-i arhiivi jaoks. Augustist toimub  järgmine niisugune lühikursus Tallinnas ja septembris Narvas koostöös Integratsiooni Sihtasutusega.

Lähemalt üritusest ja ümarlaual osalejatest saab lugeda SIIT

Programmi rahastatakse Euroopa Sotsiaalfond+ projektist „Eesti keele õpet toetavad tegevused ja kodanikuõpe“.