Kirikureede – Tallinna Rootsi-Mihkli kirik (Tallinn)

Rüütli 9, Tallinn

Kirikureede on eesti keelest erineva emakeelega täiskasvanutele eesti keele õpet toetava tegevuse ürituste sari, mille raames külastatakse koos giidiga Tallinna kirikuid ja harjutatakse eesti keelt.

Sarja raames toimub erinevate Tallinna kirikute (nt Tallinna Niguliste kirik ja muuseum, Tallinna toomkirik, Jaani kirik, Kaarli kirik, Tallinna Rootsi-Mihkli kirik) külastus, sh giidiga ekskursioon eesti keeles 1 kord kuus. Pärast ekskursiooni saab osaleja kirikuga iseseisvalt tutvuda. Kirikureede leiab aset üks kord kuus reedeti: 23.09, 21.10, 18.11 ja 16.12.

Tallinna Rootsi-Mihkli kirik hoone ehitati 1531. aastal ning seda kasutati seegina. Põhjasõja järel sai sellest pühakoda Rootsi kogudusele. Nõukogude ajal raskejõustiku saalina kasutatud kirik on restaureeritud ja taaspühitsetud aastal 2002. Oma hea akustika tõttu on kirik populaarne kontserdipaik ning selle katuse all tegutseb ka Eestirootslaste kirikumuuseum.

Ühe ekskursiooni kestus on kuni 1,5 t. Grupi suurus on 15-25 inimest.

Osaleja saab arendada eesti keeles kuulamist (giidi jutu kuulamine), rääkimist (giidile küsimuste esitamine). Erinevate kirikute külastus ekskursiooniga võimaldab eesti keelest erineva emakeelega täiskasvanutel eesti keelt praktiseerida ning tõstab nende kultuurilist ja ajaloolist teadlikkust.

  • Suhtlustase: B1+
  • Aeg: 21.10 kell 14.00-15.30
  • Koht: Tallinna Rootsi-Mihkli kirik (Rüütli 9, Tallinn)
  • Osalejate arv: 25

Korraldaja: Inna Arno / [email protected]
Registreerimine: (07.10 kell 9.00) https://iseteenindus.integratsioon.ee/service/view/11746?lang=et

NB! Registreerimine sündmustele toimub läbi Integratsiooni Sihtasutuse iseteeninduse, kuhu saate siseneda ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID abil. Palun tutvuge iseteeninduse kasutusjuhendiga: https://integratsioon.ee/iseteenindus

Lisainfo:

Tallinn