Keelesõbra programm

logoKeelesõbra programm pakub eesti keele õppijatele võimaluse suhtluskeele praktikaks: vestlusteks vabatahtlike eesti keele mentoritega telefoni või e-kanalite kaudu. Programmis saavad osaleda nii eesti keele õppijaid kui ka eesti keelt emakeele tasemel rääkivad vabatahtlikud, kes on valmis keeleõppijaid eesti keeles suhtlusega abistama.

Järgmine Keelesõbra hooaeg algab 2024. aasta alguses. Anname infot siinsamas lehel ja meie sotsiaalmeedia kanalite kaudu.  

   

  TAUSTAKS

  Keelesõbra programm sai alguse 2020. aasta 20. märtsil, et pakkuda keeleõppijatele eriolukorra tõttu ära jäänud suhtluskeele harjutamiseks mõeldud ürituste asemele võimalusi jätkata keele praktiseerimist e-kanalites.

  2023. aastal osales 1216 inimest, kelle hulgas oli 598 vabatahtlikku mentorit ja 618 keeleõppijat. Nelja aasta jooksul on kokku moodustatud juba 1940 vestluspaari, kokku on osalenud 3728 inimest.

  • Mentorite ülesandeks oli suhelda keeleõppijatega eesti keeles erinevatel elulistel teemadel e-kanalite kaudu mõned korrad nädalas. Mõned mentorid aitasid keelt praktiseerida mitmel keeleõppijal. Integratsiooni Sihtasutuse eesti keele majade õpetajad ja projekti kaasatud eesti keele metoodikud juhendasid mentoreid, pakkudes lühikoolitusi ja soovitades õppematerjale. Mentorid vahetasid aktiivselt omavahel infot ja kogemusi keeleõppijatele abistamisel.
    
  • Enamus mentoreid olid Eestist, kuid neile lisaks ühines projektiga eestlasi üle maailma. Keeleõppijad olid valdavalt Eesti elanikud, üksikud eesti keele huvilised asusid Venemaal, USAs, Saksamaal, Soomes ja mujal.
    
  • Kõik mentorid panustasid projekti vabatahtlikult, keeleõppijad ühinesid algatusega avaliku registreerimise alusel.
    
  • Hooaja lõppedes peatus mentorite ja keeleõppijate juhendatud kokkuviimine, kuid paljud keelesõbrad jätkavad suhtlemist ja eesti keele harjutamist.

   

  LISAINFO

  Rohkem infot Keelesõbra programmi ning teiste võimaluste kohta vabatahtlikuna kaasa lüüa annab Integratsiooni Sihtasutuse partnerlussuhete valdkonnajuht Ave Landrat ([email protected]).

  Vaata ka 2023. aasta Keelesõbra hooaja kokkuvõtet:

   

  Keelesõber 2023