Ida-Virumaal toimuvad spordi- ja kultuuriüritused saavad toetust

Integratsiooni Sihtasutuse läbi viidud konkursi tulemusena saavad toetust 10 Ida-Virumaal toimuvat spordi- ja kultuuriürituste projekti kogusummas 227 660,72 eurot. Ürituste toetamise eesmärk on aidata kaasa piirkonna majanduse, ettevõtluse ja turismi arengule, suurendada regiooni atraktiivsust, tuua piirkonda külastajaid kogu Eestist ning soodustada erineva kultuurilise taustaga inimeste kontaktide loomist.

Konkursi tulemusena toetatakse suurprojekte, milles osaleb vähemalt 1000 inimest.

“Positiivne, et sel aastal lisaks traditsioonilistele üritustele saavad toetuse ka uued algatused. Näiteks viib Sihtasutus Teaduskeskus Ahhaa läbi Kiviõlis AHHAA Robolahingu. Mittetulundusühing Askele Loovuskeskus loob põlevkivipärandil põhineva lavastuse ning esitleb selle augustis Kiviõli Keemiatööstuse territooriumil. Mittetulundusühingu Rakvere Maraton eestvedamisel toimub detsembris Eesti Ööjooks - Narva talv. Sihtasutus Vaba Lava korraldab rahvusvahelise vabaduseteemalise teatrifestivali,” ütles Integratsiooni Sihtasutuse kultuurilise mitmekesisuse valdkonnajuht Kristina Pirgop.

Toetuse saavad ka piirkonnas populaarseks osutunud sellised traditsioonilised üritused nagu näiteks V Narva Ooperipäevad, Alutaguse ratta- ja suusamaraton, Narva Energijajooks 2021, Pimedate Ööde Filmifestivali Ida-Virumaal toimuv programm "KinoFF", festival “Station Narva 2021” ja Eesti Kontserdi XXIII muusikafestival "7 linna muusika".

Ida-Virumaa ettevõtluse ja turismi edendamine ning spordi- ja kultuuriürituste algatamine ja arendamine on osa riigi regionaalarengu strateegia raames elluviidavast Ida-Virumaa programmist, mida rakendab Integratsiooni Sihtasutus koostöös Rahandusministeeriumiga.

Taotlusvooru tingimuste ja tulemustega saab tutvuda SIIN.