Filmiõhtu "Oli kord üks mets" (Jõhvis)

11.10.2021   18:00
Jõhvi kontserdimaja kino Amadeus (Pargi 40, Jõhvi)

Mitmel erineval õhtul vaatame koos huvitavaid eesti filme.

Filmiõhtud toimuvad Jõhvi kontserdimaja kinos „Amadeus“ kaks korda kuus oktoobrist detsembrini. Seansid algavad kell 18.00. Kinokava on veel kooskõlastamisel, aga saab näha selliseid filme nagu „Seltsimees laps“, „Sangarid“, „Supilinna Salaselts“, „Mehed“, „Kratt“, „Eesti matus“, „Jõulud džunglis“ või „Eia jõulud Tondikakul“. Pärast seanssi on lühike arutelu, kus igaühel on võimalus jagada oma mõtteid filmi kohta. Osalejate arv on piiratud, ca 50 inimest.

11. oktoobril vaatame koos filmi „Oli kord üks mets“. https://www.youtube.com/watch?v=U5ZOAQwzNTo 

Suurejooneline, vapustavat vaatemängu pakkuv Jaquet' film “Oli kord üks mets” võimaldab inimesel esmakordselt vahetult osa saada looduse imest – vihmametsa kasvamisest. Dokumentaalteos viib vaataja retkele troopilise džungli sügavustesse, otse elu südamesse. Prantsuse botaaniku ja ökoloog Francis Hallé detailsel ja põneval juhendamisel toimub visuaalselt erakordne uurimisretk meie planeedi roheliste kopsude juurde - eelajaloolisse vihmametsa. Ainult kino suudab pakkuda sellist võimatuna näivat reisi täiesti metsikusse universumi, kus valitseb täiuslik tasakaal ja kus igal elusolendil – ka kõige pisemal ja suuremal – on oma ülesanne eluringis. Suursuguse looduse rikkailikuma müsteeriumi ürgset hiilgust on tunda igas rakus ja kaadris. Täiesti meelteväliselt tajutav, haaravalt põnev ja olemuselt fenomenaalne film on kummardus eksistentsile ja universumile, milles elame. Hoidkem seda!
Film on dubleeritud - Eestikeelset teksti loeb LEMBIT ULFSAK!

Suhtlustase: A2/B1

Aeg: 11. oktoober kell 18:00

Koht: Jõhvi kontserdimaja kino „Amadeus“

Registreerumine: https://forms.gle/Zf1nTEdYu2aYs8as6

 

Terviseinfo: Integratsiooni Sihtasutuse eesti keele majad lähtuvad ürituste korraldamisel kehtivatest koroonaviiruse leviku tõkestamise nõuetest. Üritustel saavad osaleda üksnes (1) vaktsineerimiskuuri läbinud, (2) COVID-19 haiguse läbi põdenud või (3) PCR testi (kehtib 72 h) või antigeeni kiirtesti (kehtib 48 h) negatiivse tulemusega inimesed, kes esitavad vastava tõendi.

  • Ürituste alguses toimub COVID tõendi ja isikut tõendava dokumendi kontroll.
  • Tõendi võib esitada nii paber- kui ka digikujul (nt telefonist).
  • Kohapeal ei ole testimise võimalust.

Lisainfo:

Narva eesti keele maja