Filmiõhtu “Leiutajateküla Lotte”

29.08.2019   18:00 - 29.08.2019   20:00

Lotte

Animafilm “Leiutajateküla Lotte” (2006)
Režissöörid: Heiki Ernits, Janno Põldma
Peaosades: Evelin Pang, Andero Ermel, Peeter Oja, Lembit Ulfsak, Marko Matvere
Kestus: 80 minutit
Toimumise aeg: 28.08 kell 18.00−20.00
Koht: Narva Apollo kino

Pärast suvepausi alustab Narva eesti keele maja jälle filmiõhtutega. Augustikuise filmiga tervitame eelkõige peresid ja lapsi, kes septembris taas kooli lähevad. Aga mitte ainult, sest soe ja südamlik “Leiutajateküla Lotte” sobib igas vanuses vaatajale. Film on täis humoorikaid seiklusi ja elutõdesid, mis vajavad ikka ja jälle meeldetuletamist. Režissöör Janno Põldma ütleb filmi kohta nii: “Võtsime algusest peale põhimõtteks, et teeme vägivallavaba filmi. Siin puudub negatiivne tegelane, hea ja paha igavene võitlus /_/ Lotte humoorikas maailmas sebivad väikesed tegelased, kel on omad veidrused, kuid kes ei taha üksteisele halba”. Heiki Ernits lisab: “See on ideaalmaastik. Elu võikski selline olla. Järsku sirgub Lotte filmide vaatajatest mingi eriline tõug?”

Lühidalt sisust. Ühes väikses mereäärses külas elab rõõmsameelne ja ettevõtlik koeratüdruk Lotte. Külaelanikud armastavad väga leiutada ning korraldavad igal aastal suurejoonelise leiutiste võistluse. Võistluse eelõhtust aga algavad sündmused, mis pööravad küla rahuliku elu pea peale! Nimelt leiavad Lotte ja tema sõber kassipoeg Bruno salapärase raamatu, mille vahelt ronib välja külaline kaugest Jaapanist. Külaline, mesilane Susumu hakkab külaelanikele judot õpetama. Koos judoga õpivad külaelanikud nii mõndagi uut iseenda kohta.

Filmis kõlab Sven Grünbergi suurepärane muusika ning kaks laulu Brainstormi solisti Renars Kaupersi sulest ning esituses.

Film on eesti keeles venekeelsete subtiitritega.

Osalemiseks palun registreeruge lingil: https://forms.gle/JBsQWMYZTwiQwXHr6

Lisainfo:

Pille Maffucci

Narva eesti keele maja eesti keele õpetaja

6599850
pille.maffucci@integratsioon.ee