Filmiõhtu "Kõhedad muinaslood" (Jõhvis)

25.10.2021   18:00
Jõhvi kontserdimaja kino Amadeus (Pargi 40, Jõhvi)

Mitmel erineval õhtul vaatame koos huvitavaid eesti filme. Filmiõhtud toimuvad Jõhvi kontserdimaja kinos „Amadeus“ kaks korda kuus oktoobrist detsembrini. Seansid algavad kell 18.00. Kinokava on veel kooskõlastamisel, aga saab näha selliseid filme nagu „Seltsimees laps“, „Sangarid“, „Supilinna Salaselts“, „Mehed“, „Kratt“, „Eesti matus“, „Jõulud džunglis“ või „Eia jõulud Tondikakul“. Pärast seanssi on lühike arutelu, kus igaühel on võimalus jagada oma mõtteid filmi kohta. Osalejate arv on piiratud, ca 50 inimest.

25. oktoobril vaatame koos filmi „Kõhedad muinaslood“ (https://www.youtube.com/watch?v=pcNoTU5KtKk). Film on mitte soovitatav alla 12-aastastele.

Mart Sanderi rahvusvaheliselt tunnustatud lühifilmidest koosnev antoloogia toob vaatajani kõhedaid lugusid minevikust ja tulevikust, armastusest ja hirmust, reaalsest ilmast ja teispoolsusest. Mängulises ja kaasamõtlemist pakkuvas fantaasiafilmis osaleb suur hulk eesti tippnäitlejaid. Deemonlik jutustaja räägib meile neli muinasjuttu täiskasvanuile. Esimeses loos „Tegelikult“ ristuvad öises mahajäätud hotellis kolme inimese teed, kes näikse jagavat nii minevikku kui olevikku. Ohtralt rahvusvahelisi preemiaid võitnud filmis mängivad Jekaterina Novosjolova („Litsid“), Toomas Kolk („Litsid“) ja filmi autor Mart Sander. Film sobib vaatamiseks kõigile, kes armastavad maagilist realismi ning naudivad nuputamist ja mõistatuste lahendamist.

Teises loos „Üksilduse allikas“ armub noor külapoiss Hans (filmidebüüdi tegev Ott Salla) salapärasesse hiieallikas elavasse näkki (Lisette Pomerans, „Litsid“) ning otsustab ta armastuse jõuga iidsest needusest päästa. Kaasa teevad Liisa Linhein („Litsid“), Ain Mäeots („1944“) ja teised; oma comebacki suurel ekraanil teeb vanameister Väino Puura („Siin me oleme!“)

„Peiteaeg“ on ulmesugemetega lugu kahest uurijast (Mart Müürisepp, „Vasaku jala reede“ ja Tanel Saar, „Mina olin siin“), kes üritavad jõuda selgusele Teise Maailmasõja aegse natside uurimiskeskuse saladustes. Filmis teevad kaasa Toomas Kolk („Litsid“), Lauri Pedaja („Ühikarotid“) ja erikülalisena Merle Palmiste („Litsid“).

Viimane novell „Kammerteener on süüdi“ on musta huumoriga vürtsitatud agathachristielik mõrvalugu, kus kammerteenri osaks on paljastada õhtusöögi käigus mõrvarid. Peaosades Kadri Rämmeld („Kättemaksukontor“), Vahur-Paul Põldma („Põrgu Jaan“) ja režissöör Mart Sander ise.
 

 

Terviseinfo. Integratsiooni Sihtasutuse eesti keele majad lähtuvad ürituste korraldamisel kehtivatest koroonaviiruse leviku tõkestamise nõuetest. Üritustel saavad osaleda üksnes vaktsineerimiskuuri läbinud või COVID-19 haiguse läbi põdenud inimesed, kes esitavad vastava tõendi. Ürituste alguses toimub COVID tõendi ja isikut tõendava dokumendi kontroll. Tõendi võib esitada nii paber- kui ka digikujul (nt telefonist).

Lisainfo:

Narva eesti keele maja