FILMIÕHTU B1+ (Narva)

27.09.2023 18:00 - 20:00
Narva eesti keele maja (Narva, Linda 2)
  • Suhtlustase: B1
  • Koht: Narva eesti keele maja Narva, Linda 2
  • Aeg: 27.09.2023 kell 18:00 - 20:00
  • Formaat: Suhtluspraktika

Narva eesti keele maja avab sel sügisel filmiõhtute hooaja loodusfilmidega. Nimelt on terve nädala Narvas külas Matsalu loodusfilmide festival MAFF ja näha saab kõige uuemaid ja värskemaid filme tervest maailmast ning ühte vahvat konnafilmi ka Eestist.
27. septembri õhtul ongi kavas kaks loodusfilmi:

1. „Kust konnad tulevad?“ Režissöör Hannes Rohtma
Konnad on meie jaoks nii tavalised loomad ja oleme kõik neid näinud. Aga kust nad ikkagi tulevad? Film näitab Põhja-Euroopa kahe enamlevinud konnaliigi - rohukonna ja kärnkonna elu alates kevadisest rändest kuni südasuvise kullesest konnaks saamiseni. Näha saab konnade tegevust maa peal, vee peal ja vee all. Ka konnade maailmas tekib arusaamatusi ja tülisid, samuti pole väikeste konnalaste ehk konnakulleste lapsepõlv muretu: peavad nemadki ellujäämiseks erinevaid nippe kasutama.
Film on eesti keeles, pikkus 22 minutit.
Treiler: https://www.maff.ee/film/view_express_entity/823

2. „Kaktuse hotell“ (Cactus Hotel) Režissöör Yann Sochaczewski
See on mõnevõrra teistsugune loodusfilm, mis jutustab humoorikas võtmes põnevaid lugusid vanast "Kaktuse hotellist" Ameerika edelaosas Sonorani kõrbes. Külastajad registreerivad pidevalt sisse ja välja, peetakse pidusid, sõlmitakse liite ja elatakse läbi draamasid. Metsik "Kaktuse hotell" pakub oma külalistele konditsioneeriga katusesviite, hubaseid rõdusid ja suurepärase vaatega lõhnavaid terrasse. Mõned lihtsalt peatuvad, teised naudivad katusebaaris jooke ja suupisteid või on siin aastaringsed rentnikud – iga külaline on ainulaadne ja välja töötanud hämmastavad ellujäämisstrateegiad.
Lood päevaturistidest, veidratest ööbivatest külalistest ja pikaajalistest üürnikest, kes suudavad torkiva kaktuselinnuse muuta oma koduks.
NB! Film on inglise keeles eestikeelsete subtiitritega, pikkus 50 minutit
Treiler: https://www.maff.ee/film/view_express_entity/851

Registreerimine: https://iseteenindus.integratsioon.ee/service/view/13472?lang=et

NB! Registreerimine sündmustele toimub nüüd läbi Integratsiooni Sihtasutuse iseteeninduse, kuhu saate siseneda ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID abil. Palun tutvuge iseteeninduse kasutusjuhendiga: https://integratsioon.ee/iseteenindus