Filmiõhtu B1+ (Narva)

01.10.2023 15:00 - 20:00
Narva eesti keele maja (Narva, Linda 2)
  • Suhtlustase: B1+
  • Koht: Narva eesti keele maja Narva, Linda 2
  • Aeg: 01.10.2023 kell 15:00 - 20:00
  • Formaat: Suhtluspraktika

Info ja registreerimine: Kinoõhtu on tasuta. Eelnev registreerimine ei ole vajalik!

Matsalu loodusfilmide festivali filmid jõuavad sel aastal Narva juba neljandat korda! Integratsiooni Sihtasutuse Narva eesti keele maja näitab ajavahemikul 25.09−1.10.2023 juba neljandat korda rahvusvahelise Matsalu loodusfilmide festivali MAFF filme Narva eesti keele majas. Koostöös Narva Eesti Riigigümnaasiumiga minnakse juba teist aastat kohale ka Narva koolidesse, et maailma loodusfilmide paremikust saaksid osa võimalikud paljud.

Selle aasta Narvas näidatavate filmide valikust leiab nii klassikalisi loodusfilme kui ka laiemalt inimese ja looduse suhete üle mõtisklevaid filme.

1. oktoobri kinoõhtule tuleb festivalifilme kommenteerima ka RMK looduskaitseosakonna elurikkuse ja seire spetsialist Margus Pensa.

---

Filmide ajakava

15.00 Rähnid: auklik lugu Woodpeckers: The Hole Story Režissöör Ann Johnson Prum
USA 2022 /52 min/Inglise keeles, eestikeelsed subtiitrid

Rähnidest jutustav lugu viib meid sügavale metsa. Kõik rähnid jagavad mõningaid väga erilisi andeid - nad on ülimalt hästi kohanenud eluks puudel ja osavad puutöömeistrid. Neil on puude otsas ronimiseks sobivad jalad, metsas lendamise tehnika ja meisliotsaga nokk puutüvedesse õõnsuste uuristamiseks. Rähnid ei laula. Selle asemel trummeldavad nad puudel, et sõnumeid saata. Nad kasutavad oma teravat nokka mädanevate puude sisse puurimiseks ja söögiks putukate otsimiseks. Igal aastal õõnestavad nad sügavad pesaaugud - augud, mis on olulised ka teistele metsas pesitsevatele liikidele. Film uurib neid põnevaid linde kõikjal maailmas.
https://www.youtube.com/watch?v=_hNfPq0Ydfs&t=11s&ab_channel=Matsalufilm

16.30 Hunt (Wolf) Režissöör Cees van Kempen
Holland 2022 /90 min/ Inglise ja hollandi keeles, eestikeelsed subtiitrid
Euroopas hävitati hunt viimaste sajandite jooksul peaaegu täielikult. Ida-Poola suurtes metsades säilisid väikesed populatsioonid. Tänu kehtestatud kaitsemeetmetele on hunt viimastel aastakümnetel teinud märkimisväärse tagasituleku. "Hunt" räägib loo sellest, kuidas see erakordne kiskja leidis läbi Saksamaa tee Euroopa ühte kõige elavamasse riiki - Hollandisse.
https://www.maff.ee/film/view_express_entity/798

18.30 Mis on metsik loodus? (Was ist Wildnis?) Režissöör Jan Haft
Saksamaa 2022 /51 min/ Saksa, inglise keel, subtiitrid inglise keeles
"Mis on metsik loodus?" näitab, et liigiline mitmekesisus on suurim seal, kus elupaiga osaks on suured rohusööjad. Kuna kariloomad võivad pakkuda samu "ökosüsteemi inseneri" teenuseid kui metsloomad, on looduslähedane karjatamine suur võimalus bioloogilise mitmekesisuse, loomade heaolu, kliima, maastiku ja inimkonna tuleviku jaoks.
https://www.maff.ee/en/film/view_express_entity/840

Info ja registreerimine: Kinoõhtu on tasuta. Eelnev registreerimine ei ole vajalik!

Registreerimine: https://iseteenindus.integratsioon.ee/service/view/13503?lang=et

NB! Registreerimine sündmustele toimub nüüd läbi Integratsiooni Sihtasutuse iseteeninduse, kuhu saate siseneda ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID abil. Palun tutvuge iseteeninduse kasutusjuhendiga: https://integratsioon.ee/iseteenindus