Eesti keele maja laiendab tegevust Kohtla-Järvele

Eesti keele maja ootab infotundi kõiki Kohtla-Järve elanikke, kes on valmis septembrist avatavas esinduses eesti keelt õppima ja Eesti kultuuriga tutvuma. Infotund toimub teisipäeval, 28. mail algusega kell 17.30 TalTechi Virumaa kolledžis.

Eesti keele maja tegutseb Integratsiooni Sihtasutuse koosseisus eesmärgiga pakkuda tuge õppe ja nõuannete näol kõigile, kes tahavad eesti keeles rääkida ja Eesti kultuuri tunda. Eelkõige õpetajatest ja nõustajatest koosnevad meeskonnad töötavad alates 2018. aasta septembrist Tallinnas ning Narvas.

„Eesti keele majade üks põhimõtteid on, et meie tegevused ületavad meie kontori ruume. Näiteks, oleme läbi viinud keeleõpet Narva keskraamatukogus ja Narva Apollo kinos ning jaganud nõuandeid avalikel üritustel üle Ida-Virumaa. Nüüd liigume Narvast ka eemale ja avame esindusi piirkondades, kus huvi meie tegevuste vastu on suur. Alustame Kohtla-Järvelt,“ selgitas Narva eesti keele maja juht Margarita Källo.

Eesti keele maja esindus alustab Kohtla-Järvel regulaarselt tööd TalTechi Virumaa kolledži ruumides tänavu septembris.

„Tuleval teisipäeval pakume eesti keele ja kultuuri huvilistele, kes elavad Kohtla-Järvel ja selle lähistel, võimaluse katsetada meiega koos keeleõppe erinevaid võimalusi ja aegsasti osalemist planeerida. Näiteks saab valida sobivat õppevormi personaalsel nõustamisel, praktiseerida eesti keelt keelekohvikus ja tutvuda sügisese õppeprogrammiga. Kõik huvilised on teretulnud infopäevale Virumaa kolledžis alates kell 17.30st!“ kutsus infotundi Margarita Källo.

TalTechi Virumaa Kolledž näeb antud koostöös võimaluse pakkuda linlastele toredaid eesti keele ja kultuuri õppimise võimalusi.

„Loen heas mõttes kadedusega, kui vahvad tegevused Narva ja Tallinna eesti keele majas toimuvad, ning olen õnnelik, et need tulevad ka Kohtla-Järvele. Eesti keele majja on oodatud ka eestlased ning pakume kõigile nii harivaid kui meelelahutuslikke tegevusi. Eesti keele maja keeleõppe võimalused on suurepärane alternatiiv tavapärastele pikkadele keelekursustele,“ kinnitas TalTechi Virumaa Kolledži keeltekeskuse juhataja Kaire Viil.

Eesti keele maja infotunni ajakava:

17.30-17.50 tervitussõnad Integratsiooni Sihtasutuse ja TalTech Virumaa Kolledži esindajate poolt

17.50-18.20 tandemõppe näidistund

18.20-18.50 näidiskeelekohvik

18.50-19.00 sügisprogrammi tutvustamine

17.30-19.30 personaalne nõustamine

[[{"fid":"3018","view_mode":"article_img_large","fields":{"format":"article_img_large","alignment":"center","field_file_image_alt_text[und][0][value]":"28 05 2019","field_file_image_title_text[und][0][value]":"28 05 2019"},"link_text":null,"type":"media","field_deltas":{"1":{"format":"article_img_large","alignment":"center","field_file_image_alt_text[und][0][value]":"28 05 2019","field_file_image_title_text[und][0][value]":"28 05 2019"}},"attributes":{"alt":"28 05 2019","title":"28 05 2019","class":"media-element file-article-img-large media-wysiwyg-align-center","data-delta":"1"}}]]