Algas registreerimine rahvusvahelisele lõimumiskonverentsile!

Integratsiooni Sihtasutus korraldab 10.-11. novembril Tallinnas rahvusvahelise lõimumiskonverentsi „Kokku või lahku: kesktee otsingul“. Konverents toob kokku rahvusvaheliselt tunnustatud eksperte Soomest, Suurbritanniast, Saksamaalt, Hollandist, Belgiast, Iirimaalt ja Eestist. Tänasest saab üritusele registreeruda integrationconference.ee lehel.

Konverentsi kavas on ettekanded ja arutelupaneelid, kus valdkonna eksperdid, teadlased, poliitikakujundajad ja kodanikuühiskonna organisatsioonide esindajad analüüsivad segregatsiooni protsesse ning segregatsiooni võimalikke ohtusid ja tagajärgi.

Kokku võtab konverentsil sõna 16 esinejat, kelle seas on näiteks:

  • peakõnelejana Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni rahvusvähemuste ülemvolinik suursaadik Kairat Abdrakhmanov, kes räägib mitmekesiste ühiskondade integreerimisest;
  • Belgias Université Libre de Bruxelles’is töötav sotsiaalpsühholoog Judit Kende, kelle ettekanne keskendub ksenofoobia vältimisele kaasava integratsioonipoliitika abil;
  • linnasotsioloogiale ja segregatsiooni päritolule keskendunud Hanno Kruse Bonni Ülikoolist Saksamaalt käsitleb etnilist eraldatust gümnaasiumiastmes;
  • Helsingi Ülikooli linnageograafia abiprofessor Venla Bernelius teeb aga sissevaate Soome koolide ja linnade segregatsiooni teemadesse.

 

Päevakajalisel teemal Ukraina sõjapõgenike ühiskonda lõimimisest ja selle kaudu segregeerumise vältimisest teevad ettekanded Tartu Ülikooli doktorant ja Haridus- ja Teadusministeeriumi teadusnõunik Laura Kirss, Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi projektijuht Natalja Mjalitsina ja Tööinspektsiooni ennetuse ja teabe osakonna nõustamisjurist Andrii Rybas.

Konverents lõppeb väitlusega Eesti poliitikute vahel, kus käsitletakse aktuaalseid riigisiseseid lõimumisteemasid.

Konverents toimub eesti keeles sünktoontõlkega inglise ja vene keelde.

Konverentsi kõigi esinejate ja kavaga tutvuda ning registreeruda sündmusele saab konverentsi kodulehel. Konverentsil osalemine on eelregistreerimise alusel tasuta.

Rahvusvaheline lõimumiskonverents toimub 10.-11. novembril Tallinnas Kultuurikatlas. Konverentsi otseülekannet on võimalik jälgida lehel integrationconference.ee.

Konverentsi korraldab Integratsiooni Sihtasutus koostöös Kultuuriministeeriumiga ning see saab teoks juba üheksandat korda. Konverentsi toetab ka Briti Nõukogu.