Algas registreerimine avaliku sektori tööd tutvustavasse suvekooli

Integratsiooni Sihtasutus koostöös Kultuuriministeeriumiga viib 22. – 25. augustil läbi eesti keelest erineva emakeelega tudengitele mõeldud avaliku sektori suvekooli. Suvekooli eesmärk on tutvustada avaliku sektori karjäärivõimalusi ja innustada noori oma tulevikku riigiasutustega siduma.

Suvekoolist on oodatud osa võtma Eesti kõrgkoolides vähemalt teist kursust lõpetavad tudengid, kelle emakeel ei ole eesti keel. Kokku saab suvekoolis käia 40 tudengit üle Eesti, suvekoolis osalemine on tasuta

Suvekoolis osalejad omandavad kasulikke oskusi karjääri planeerimiseks ning uurivad koos asjatundjatega, mida avalik sektor lähiaastatel noortelt ootab, saavad teada praktika- ja töövõimalustest avalikus sektoris, õpivad koostama CV-d ja motivatsioonikirja. Kavas on ka innustavad kohtumised.

„Suvekoolis viime kokku riigiasutuste esindajad ja eesti keelest erineva emakeelega noored ning julgustame neid üksteist avastama. Avalikus sektoris on palju mitmekesiseid ja väljakutsete rohkeid ettevõtmisi, kuhu teisest rahvusest noored saavad panustada – nii muutub ka riigi poliitikakujundamine rohkemaid erinevaid ühiskonnagruppe arvestavamaks,“ ütles Integratsiooni Sihtasutuse nõustamisteenuse valdkonnajuht ja avaliku sektori praktikaprogrammi juht Kätlin Kõverik.

„Noored saavad otse ekspertidelt teada, milliseid oskusi on riigi hüvanguks töötamiseks vaja, milliseid töövõimalusi juba praegu pakutakse ja kuidas saab avalikus sektoris töötades mõjutada otsuste tegemist kõige kõrgemal tasemel,“ lisas Kätlin Kõverik.

Suvekool toimub Integratsiooni Sihtasutuse Tallinna eesti keele majas, lisaks külastatakse erinevaid asutusi.

Täpsem info ja registreerimine: praktikaprogramm.integratsioon.ee/suvekool.

Suvekool on osa Integratsiooni Sihtasutuse ja Kultuuriministeeriumi praktikaprogrammist, mille raames pakuvad avaliku sektori asutused praktikakohti eesti keelest erineva emakeelega tudengitele. Programmi eesmärk on tutvustada noortele töövõimalusi riigiasutustes ja julgustada neid tulevikus avaliku sektori ametikohtadele kandideerima. Täpsem info: praktikaprogramm.integratsioon.ee.