Alates 22. augustist saab registreeruda tasuta eesti keele kursustele

Nädala pärast - neljapäeval, 22. augustil kell 10.00 algab Integratsiooni Sihtasutuse kodulehel registreerumine tasuta eesti keele kursustele. Kokku toimub 69 kursust ja sinna on oodatud 1104 eesti keele huvilist.

Integratsiooni Sihtasutus pakub tasuta eesti keele A2, B1, B2 ja C1 tasemel suhtluskeelekursusi. "Arvestades senist praktikat, pakume eelkõige B1 ja B2 tasemel kursusi, kuna nende kui iseseisva keelekasutaja suhtluskursuste järgi on kõige suurem nõudlus," selgitas sihtasutuse keeleõppe valdkonnajuht Jana Tondi.

Tänavu avaneb ühtekokku 1104 õppekohta 69 kursusel Tallinnas, Tartus, Narvas, Sillamäel, Jõhvis ja Kohtla-Järvel ja Ahtme linnaosas. "Igal eesti keele huvilisel on võimalik valida sobivat eesti keele kursust vastavalt oma keeleoskuse tasemele ning eelistustele aja, koha ja keeltekooli osas. Täpne info on avaldatud sihtasutuse veebilehel,“ lisas Tondi.

Tallinnas avame 34, Narvas 16, Jõhvis kuus, Ahtmes viis, Sillamäel kolm, Kohtla-Järvel kaks, Tartus kaks kursust ja Pärnus ühe kursuse. "Registreerumine eesti keele kursustele algab aadressil integratsioon.ee/keele-kursustele-registreerimine neljapäeval, 22. augustil kell 10. Selleks, et registreerumine oleks mugav ja edukas, soovime aegsasti ette valmistuda. Vastavaid soovitusi ja vahendeid leiate meie kodulehelt samalt aadressilt," rõhutas sihtasutuse keeleõppe valdkonnajuht.

Täpsustavatele küsimustele vastavad Integratsiooni Sihtasutuse nõustajad, kellega saab ühendust helistades tasuta telefonile 800 9999 või kirjutades [email protected]. "Meie nõustajad on abiks ka muu eesti keele õppevormi leidmisel. Näiteks Tallinnas, Narvas, Kohtla-Järvel ja Sillamäel tegutsevad eesti keele majad ning teistes piirkondades töötavad meie koostööpartnerid pakuvad mitmekesiseid võimalusi keelekohvikute, tandemõppe, kultuuriklubi jms kujul," selgitas Tondi.

 

pilt